Pasy przegrywają w Turcji

• date_range Środa, 2013.01.30 11:43 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:02 )
W sparingu w tureckiej Alanyi drużyna Cracovii uległa rosyjskiemu FK UFA 0-1.

Był to pierwszy sparing Pasów podczas zgrupowania w Turcji. Mecz był od początku bardzo wyrównany i zacięty. Obie drużyny potrafiły przedostać się pod bramkę przeciwnika. Efektem takich sytuacji były między innymi strzały Boljevicia, Kosanovicia, jak i napastników rosyjskich. Kluczowa dla wyniku spotkania akcja miała miejsce w samej końcówce pierwszej połowy, kiedy do piłki odbitej po piąstkowaniu Pilarza dopadł jeden z graczy FK UFA i bez problemu wpakował futbolówkę do krakowskiej bramki.

W drugiej połowie, mimo ambitnych starań piłkarze Cracovii nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Warto zaznaczyć, że w tym spotkaniu zadebiutowali dwaj nowi zawodnicy Cracovii, pozyskani przez klub w ostatnim czasie – Michał Zieliński i Vladislav Romanov.

Cracovia:
I połowa: Pilarz - Struna, Żytko, Kosanović, Marciniak - Szeliga, Budziński Štraus - Boljević, Bernhardt, Dudzic.
II połowa: Skrzeszewski - Nykiel, Żytko, Żołądź, Puzigaća - Dąbrowski, Zejdler, Danielewicz - Zieliński, Steblecki, Romanov.