• A
  • A

Pewna wygrana siatkarek Muszynianki

• Sport
  • date_range Sobota, 2012.10.20 17:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:56 )
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna odniósł kolejne zwycięstwo w lidze. Siatkarki z Muszyny po trzech setach w meczu z Legionowem mogły cieszyć się z trzech punktów. Jedynie w trzecim secie siatkarki Legionovii zdobyły więcej niż 15 punktów.

Początek meczu można zaliczyć do wyrównanych jedynie do stanu 3:3. Następne akcje kończyły się szczęśliwie dla gospodyń, które szybko zbudowały przewagę sięgającą na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Przerwa pozytywnie wpłynęła na przyjezdne, które zniwelowały przewagę do jednego „oczka” (9:8). Na więcej muszynianki beniaminkowi nie pozwoliły. Siatkarki z Muszyny ponownie zbudowały sobie przewagę (13:8). Na drugiej przerwie technicznej Mineralne posiadały bezpieczną, sześciopunktową przewagę (16:10). Gospodynie kontrolowały przebieg seta, konsekwentnie powiększając swoją przewagę ( 18:10, 22:12). Ostatni punkt seta zdobyła atakiem z obejścia Eleonora Dziękiewicz.
Druga partia rozpoczęła się po myśli Banku BPS Muszynianki Fakro, który szybko wyszedł na prowadzenie 4:1.  Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 8:4. Mineralne utrzymywały przewagę (13:5). Druga przerwa techniczna odbywała się gdy na tablicy widniał wynik 16:7 dla gospodyń.  Po przerwie w pole zagrywki powędrowała Helene Rousseaux, która bardzo dobrze radziła sobie w tym elemencie, o czym świadczy bardzo dobra seria muszyńskiego klubu, który wyszedł na prowadzenie 22:7. Mineralne nie oddały tak potężnej przewagi, wygrywając jeszcze pewniej niż w pierwszej partii 25:11
Na początku trzeciej partii przyjezdne „odskoczyły” gospodyniom na dwa punkty (1:3, 2:4). Muszynianki jednak bardzo szybko wyrównały 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej trzeciego seta zawodniczki z Muszyny prowadziły 8:6. Po powrocie na parkiet powiększała się przewaga wice mistrzyń kraju (11:6, 13:9). Zawodniczki z Legionowa odrobiły straty, wyrównując 14:14. Muszynianki straciły płynność gry, akcje które tworzyły były nerwowe. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:15. Po przerwie siatkarki Bogdana Serwińskiego zdobyły przewagę (20:17), której nie oddały do końca seta.

Banka BPS Muszynianka Muszyna – Siódemka Legionovia Legionowo 3:0
(25:12, 25:11, 25: 19)

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna: Anna Werblińska, Eleonora Dziękiewicz, Agnieszka Bednarek - Kasza, Sanja Popović, Kinga Kasprzak, Valentina Serena, Paulina Maj, oraz Aleksandra Jagieło, Helene Rousseaux, Katarzyna Gajgał – Anioł, Anna Kaczmar, Dominika Sieradzan.
Siódemka Legionovia Legionowo: Anna Sołodkowicz, Małgorzata Skorupa, Ilona Gierak, Natalia Maciejczyk, Marta Łukaszewska, Gergana Marinova, Marta Siwka, oraz Barbara Bawoł.