Przerwa reprezentacyjna nie jest dla piłkarzy Cracovii ostatnio szczęśliwa. Zawsze pierwszy mecz po przerwie nie jest dobry w wykonaniu zespołu Jacka Zielińskiego. Tym razem tym pierwszym meczem było rewanżowe spotkanie ćwierćfinałowe w Pucharze Polski. Cracovia przegrała na własnym stadionie 0-2 z Zagłębiem Sosnowiec i odpadła z rywalizacji (w pierwszym meczu było 2-1 dla Pasów). Można zatem mieć nadzieję, że w lidze będzie o niebo lepiej, także ze względu na fakt, iż do kadry meczowej wraca gwiazda zespołu, Bartosz Kapustka.

Łatwo jednak nie będzie. Rywalem jest bardzo silna kadrowo, chociaż grająca w kratkę, Lechia Gdańsk. Na inaugurację sezonu, Pasy sprawiły niespodziankę i wygrały w Gdańsku 1-0 po golu Piotra Polczaka. Teraz faworytem zdaje się być Cracovia, która na półmetku rozgrywek zajmuje trzecie miejsce i ma aż 6 punktów przewagi nad dwunastą Lechią. Nie zapominajmy jednak o tym jacy piłkarze grają w zespole z Trójmiasta: Sebastian Mila, Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak i Ariel Borysiuk to reprezentanci Polski. Do tego dochodzi kilku solidnych piłkarzy z zagranicy.

Początek meczu w Krakowie o 18.00. Transmisji można słuchać w specjalnym kanale sportowym dostępnym przez internet i mobilną aplikację Radia Kraków. Można także słuchać przez odbiorniki z cyfrowym systemem DAB+. Na naszej stronie internetowej tradycyjna relacja "minuta po minucie".