• A
  • A

Planowe zwycięstwo Cracovii FOTO

• Sport
  • date_range Poniedziałek, 2013.12.09 16:07 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:28 )
W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością piłkarze Cracovii pokonali Zagłębie Lubin 2-0. Na kolejkę przed zimową przerwą "Pasy" w tabeli zajmują szóste miejsce.

Archiwum RK

Cracovia - Zagłębie Lubin

Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego chyba już na dobre "odczarowali" własny stadion. "Pasy", które przed własną publicznością były najgorszą drużyną w polskiej ekstraklasie, po dwóch zwycięstwach z rzędu przeskoczyły poniedziałkowych rywali- Zagłebie Lubin. Po niezłym, zwłaszcza w drugiej odsłonie meczu, krakowianie pokonali ekipę "Miedziowych" 2:0.

Wyjątkowo nieciekawe spotkanie zmarznięci kibice obejrzeli w pierwszej połowie. Podopieczni trenera Stawowego na bardzo trudnym do gry podłożu starali się grać krótkimi podaniami. Pamiętając o tym, ze wyjątkowo słabym punktem gości jest bramkarz Michał Gliwa, krakowianie uderzali praktycznie z każdej pozycji. W pierwszej połowie Cracovia oddała aż 16 strzałów, ale do interwencji po uderzeniu w światło bramki Gliwa zmuszony był ...tylko raz. W 19. minucie słabo z prawego skrzydła uderzył Sławomir Szeliga. Goście, którzy przed meczem deklarowali, że remis braliby „w ciemno”, nie byli groźniejsi. W 24. minucie po świetnym podaniu od Przybeckiego Kwieka przed uderzeniem z pierwszej piłki z 16 metrów ratował Szeliga. Odbitą piłkę niecelnie dobijał jeszcze Azikiewicz.

Druga połowa diametralnie zmieniła obraz gry. W przeciągu minuty Ntibazonkza oddał więcej celnych strzałów niż Cracovia w całej pierwszej połowie meczu. W 49. minucie Burundyjczyk najpierw trafił w środek bramki po strzale z pierwszej piłki z 10 metrów,a po chwili powtórzył ten wyczyn podprowadzając sobie piłkę na 20 metr. W obu przypadkach na miejscu był Michał Gliwa. Chwile później okazje na zdobycie bramki miał Danielewicz, ale jego strzał z 10 metrów z pierwszej piłki znów wyłapał golkiper Zagłębia.

Później do ataków ruszyli goście. W 57. minucie po strzale Piecha piłka o metr minęła słupek bramki Pilarza. I o ile ta sytuacja była wyjątkowo trudna, o tyle w 64. minucie były król strzelców gola zdobyć po prostu musiał. Po akcji pasów ze świetną kontrą wyszedł Przybecki, który prostopadłym podaniem uruchomił niepilnowanego Piecha. Snajper lubinian próbował zmieścić piłkę tuż obok krótkiego słupka bramki gospodarzy, ale świetnie sparował ją wychodzący na przedpolu Pilarz.

W 70. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Z rzutu rożnego dośrodkował Kosanović, a głową do bramki futbolówkę skierował Adam Marciniak. Kwadrans później było już po meczu. Pasy znów wyszły z kontrą, a świetną piłkę z głębi pola przed polem karnym przyjął Przemysław Kita. Młody Pasiak nie namyślając się długo wyszedł "sam na sam" i płaskim uderzeniem po ziemi pokonał bezradnego Gliwę. W końcówce szanse na honorowe trafienie mieli jeszcze goście, ale składającego się do strzału z 8 metrów Piecha powstrzymał wracający Straus.

Mecz z Zagłębiem był ostatnim spotkaniem pasów na własnym stadionie przed zimową przerwą. W niedzielę podopiecznych trenera Stawowego czeka jeszcze występ w hicie następnej kolejki. W Warszawie najlepsza na wyjazdach drużyna Pasów podejmie przeżywającą kryzys liderkę tabeli - Legię.

'85 Przemysław Kita (2-0)

Skład Cracovii: Pilarz, Szeliga-żk('66 Kita-żk), Żytko, Kosanović, Marciniak, Danielewicz, Dabrowski, Zejdler('46 Dudzic), Bojlević-żk, Mtibazonkiza, Nowak('60 Starus)

Skład Zagłębia: Gliwa, Bilek, Guldan, Rymaniak-żk, Cotra, Azikiewicz('76 Błąd), Bonecki('76 Woźniak), Kwiek,-żk Piątek, Przybecki, Piech

90:00+3 Koniec meczu!

90:00 Kontra Zagłębia i w ostatnim momencie Piecha przed celnym strzałem z 8 metrów ratuje Straus. Sędzia dolicza 3 minuty

'89 Rzut wolny z 36 metrów oczywiście wykonuje kosanović. Tym razem piłka jednak trafia w mur

'88 Starcie Kosanovicia z Rymaniakiem i żółta kartka dla zawodnika Zagłębia!

'85 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Kontra Cracovii i piłka z głębi pola do Kity. Niepilnowany zawodnik Pasów wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem po ziemi pokonał Gliwę!

'82 Z groźną kontrą wyszli gracze Zagłębia, a Cotrę nieprzepisowo zatrzymał Bojlevic. Sędzia puścił grę, ale po tym jak futbolówka opuściła boisko, zawodnik z Czarnogóry obejrzał żółta kartkę. To już czwarta w tym sezonie- Bojlević nie zagra za tydzień z Legią

'80 Kita fauluje Cotrę nakładką i otrzymuje za to zagranie żółta kartkę

'76 Zmiany w druzynie Zagłębia. Błąd zastępuje Azikiewicza, a Woźniak Boneckiego

'74 Dudzic przedzierał się samotnie pod bramkę Zagłębia, ale ostatecznie piłkę odbitą od Guldana wyłapał na przedpolu Gliwa

'70 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Adam Marciniak głową ładuje piłkę do bramki po podaniu Kosanovicia z kornera! Chwilę wcześniej na słupek po strzale Starusa piłkę sparował Gliwa

'66 Piłka po raz pierwszy w bramce. o golu jednak nie ma mowy, bo Piech wpakował futoblówkę będąc na pozycji spalonej. Trener Stawowy decyduje się na ostatnią zmianę. Przemysław Kita zastępuje Sławomira Szeligę

'64 100-procentowa okazja gości! Z kontra świetnie wyszedł Przybecki i podał do wychodzącego "sam na sam" Piecha. Snajper Zagłębia próbował zmieścić piłkę przy krótszym słupku, ale Pilarz wspaniale broni!

'63 Piłka znów w rękach Gliwy. Tym razem po kiepskim uderzeniu Danielewicza

'60 Zaskakująca zmiana w drużynie Pasów. Rok Straus zastępuje Dawida Nowaka

'57 No i groźnie pod bramką Pasów. Kosanović nie upilnował Piecha,a ten z pierwszej piłki uderzył z ostrego kąta tuż przy dłuższym słupku bramki Pasów

'55 Znów wspaniała szansa dla Pasów! Świetne dośrodkowanie spod linii końcowej Marciniaka. Piłkę odbija do tyłu Nowak i bez namysłu z 15 metrów na bramkę uderza Danielewicz. Znów łapie Gliwa

'51 Groźnie zapowiadała się akcja Zagłębia, ale w porę dobrze interweniował Żytko

'49 Dwukrotnie świetna okazja Siadiego! Burundyjczyk najpierw trafił w środek bramki po strzale z pierwszej piłki z 10 metrów,a po chwili powtórzył ten wyczyn podprowadzając sobie piłkę na 20 metr. W przeciągu minuty Ntibazonkza oddał więcej celnych strzałów niż Cracovia w całej pierwszej połowie meczu

'47 Gliwa łapie piłkę po podaniu od swojego kolegi i sedzia nakazuje rozegranie rzutu wolnego tuż przy prawej linii bocznej pola karnego

'46 Jedna zmiana w zespole Cracovii - za Zejdlera wchodzi Dudzic

45:00+1 Koniec pierwszej połowy. W końcówce Gliwa niepewnie odbija piłkę po rzucie rożnym w wykonaniu Bojlevicia

'44 Marciniak błyskotliwym podaniem próbował uruchomić na lewym skrzydle Saidiego, ale pomysł choć dobry, to fatalnie zrealizowany, bo piłka byłą posłana zbyt mocno

'41 Dośrodkowanie Przybeckiego po dynamicznej kontrze Zagłębia pewnie wyłapuje Pilarz

'39 Pasy oddały do tej pory już 13 strzałów. Chwilę temu z pierwszej piłki , z woleja uderzał Bojlević. Do tej pory w światło bramki Cracovia strzeliła jednak...tylko raz

'36 Szeliga wystawił Danielewiczowi piłkę na strzał z 18 metrów, ale ten odchylił się zbytnio i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką

'33 Uderzenie Boljevicia z 25 metrów ! Piłka leci wysoko nad bramką gości

'31 Tym razem Ntibazonkiza próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu. Zanim piłka zbliżyła się jednak do pola karnego, plecami odbił ją Bonecki

'29 Świetne dwójkowe rozegranie Nowaka i Saidiego zakończone niecelnym uderzeniem Burundyjczyka z 8 metrów od bramki

'28 Saidi pognał teraz środkiem, ale za daleko sobie wypuścił piłkę. W odpowiedzi konta Przybeckiego, ale strzał bardzo niecelny.

'24 Świetne podanie w stylu "no-look-pass" na 16 metr Przybeckiego ! Do piłki dopada Kwiek, ale jego strzał blokuje Szeliga, po chwili kapitan ratuje Pasy także po dobitce Azikiewicza

'22 Najpierw na prawym skrzydle pomieszał Nowak,ale ostatecznie piłkę wykopał Cotra. Na 35. metrze dopadł do niej Kosanović i potężnie uderzył na bramkę. Nie bez trudu futbolówkę złapał Gliwa

'19 To była najlepsza okazja do tej pory. Po zamieszaniu w polu karnym, gdy szansę na strzał marnowali Bojlević i Danielewicz, do piłki na prawym skrzydle dopadł Szeliga i płaskim strzałem próbował pokonać Gliwę. Akcję z lewej strony zamykał jeszcze Saidi, ale golkiper Zagłebia pewnie wyłapał futbolówkę.

'17 Piątek miał szanse na niezłe prostopadłe podanie, ale dobrze zblokował to Danielewicz, a dodatkowo zawodnika gości faulował Dąbrowski

'13 Piłka w kontakcie ze zniszczoną murawą robi cuda. Teraz po wykopie Pilarza, bliski jej przejęcia pod bramką był Nowak.

'11 Będzie rzut rożny dla Zagłębia, ale wcześniej mocno w polu karnym Danielewicz starł się z przepychającym się Piechem. Sędzia kartek nie użył, ale obaj zawodnicy usłyszeli reprymendę.

'8 Zejdler ładnie powalczył przy linii końcowej i celnie dośrodkował na 16 metr do Danielewicza. Ten z pierwszej piłki uderzył bardzo mocno i równie niecelnie

'6 Z bardzo ładną kontrą ruszyli krakowianie- Marciniak zagrał jednak nieco nie w tempo. Piłkę ofiarnym wślizgiem próbował ratować jeszcze Szeliga, ale zamiast w nią, trafił w nogi przeciwnika. Żółta kartka dla kapitana Pasów

'4 Uderzenie Bojlevicia z dystansu i piłka choć kopnięta bardzo mocno, leci metr nad bramką Zagłębia

'2 Groźnie po błędzie Rymaniaka! Szeliga wrzucił w pole karne, a główką lekko piłkę trącił wspomniany obrońca gości. Do piłki ruszył błyskawicznie Dawid Nowak, ale uprzedził go Michał Gliwa

'1 Pierwszy gwizdek sędziego Stefańskiego już za nami. Zaczynamy !

17:55 W Krakowie nieustannie pada deszcz. Dobrze, że to już ostatnie spotkanie przed zimową przerwą, bo murawa po rozgrzewce wygląda jak świeżo przeorane pole.

17:45 Dzisiejsi rywale Pasów prowadzeni są przez ich byłego szkoleniowca- Oresta Lenczyka. Najsatrszy trener w Ekstraklasie na razie nie może być zadowolony z czasu spędzonego w Lubinie. "Miedziowi" w tabeli zajmują przedostatnie miejsce. Po 19 spotkaniach lubinianie mają tylko 17 punktów

17:32 Trener Stawowy zdecydował się przywrócić do pierwszego składu Sławomira Szeligę, po tym jak ostatnio czwartą żółta kartkę zobaczył Marcin Kuś. Od pierwszych minut zagra też wracający do pełnej meczowej dyspozycji Saidi Ntibazonkiza.