Dominik Olszowy (Rieju) zajął piąte miejsce w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM w SuperEnduro, którą w sobotę rozegrano w Krakowie. Wygrał Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna).

W Tauron Arenie Kraków nie rywalizował z najlepszymi Tadeusz Błażusiak (Stark Varg). W tym sezonie chciał w MŚ startować na motocyklu o napędzie elektrycznym, ale ostatecznie Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) nie pozwoliła na to.

W stolicy Małopolski drugie i trzecie miejsce zajęli także Brytyjczycy - Jonathan Walker (Beta) i Will Hoare (Beta).

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali (czasami na stadionie), z przeszkodami na torze w postaci belek, mostów, odcinków kamienistych, rowów z wodą, itp.

W trakcie każdej imprezy najlepsi zawodnicy rywalizują w trzech finałach. W każdym z nich mogą zdobyć punktydo klasyfikacji generalnej. Otrzymuje je także trójka najlepszych zawodników w eliminacjach czasowych (tzw. Super Pole, decyduje o pozycji zawodników na starcie w finałach). Dodatkowo sumuje się punkty zdobyte przez motocyklistów w danym dniu, po czym ogłaszani są najlepsi w danej imprezie.

Olszowy w pierwszym finale, w Krakowie długo zajmował trzecie miejsce. Jednak na ósmym okrążeniu spadł na piąte, które utrzymał do końca. W drugim starcie przyjechał do mety na czwartej pozycji. Polak dobrze wystartował w ostatnim finale. Po pierwszym okrążeniu był trzeci, potem jednak spadł aż na ósme miejsce. 

Pierwszy i trzeci finał oraz Super Pole wygrał Bolt. W drugim najlepszy był Walker.

Kolejne zawody cyklu odbędą się w niemieckiej miejscowości Riesa 6 stycznia 2024 roku.