Hubert Hurkacz przegrał z rosyjskim tenisistą Daniiłem Miedwiediewem 6:7 (4-7), 6:2, 3:6, 7:5, 4:6 w ćwierćfinale Australian Open.

Pierwszego seta po tie-breaku wygrał Rosjanin, drugiego Hubi 6:2, w trzecim górą był Miedwiediew zwyciężając 6:3, a czwartego wygrał Polak 7:5 choć przy prowadzeniu w setach 2:1 Miedwiediew prowadził już w czwartej partii 4:2. W decydującym secie przy 3:3 Miedwiediew przełamał serwis Hurkacza i mimo kilku kapitalnych zagrań naszego tenisisty nie udało mu się sięgnąć po wygraną.

Ćwierćfinał to najlepszy wynik 26-latka z Wrocławia w tej imprezie. Polak, który był rozstawiony numerem dziewiątym, awansuje po niej na najwyższe w karierze ósme miejsce w światowym rankingu.

Jego najlepszym osiągnięciem w Wielkim Szlemie pozostaje półfinał Wimbledonu z 2021 roku.

W ostatnim ćwierćfinale zagrają Niemiec Aleksander Zwieriew i Hiszpan Carlos Alcaraz, w półfinale są już Serb Nowak Djoković i Włoch Jannik Sinner.

W finale gry mieszanej zobaczymy Jana Zielińskiego. Polak wraz reprezentantką Tajwanu Su-Wei Hsieh w półfinale pokonali parę gospodarzy Jaimee Fourlis i Andrew Harrisa 7:6 (10-8), 6:2. W zaplanowanym na piątek decydującym spotkaniu rywalami Hsieh i Zielińskiego będą Amerykanka Desirae Krawczyk i Brytyjczyk Neal Skupski.

Nie będzie polskiego finału w deblu, Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako odpadli natomiast w ćwierćfinale debla, a z turniejem pań pożegnała się pogromczyni Igi Świątek Czeszka Linda Noskova, która przegrała z Ukrainką Dajaną Jastremśką. Rywalką Ukrainki będzie Rosjanka Anna Kalinska lub Chinka Zheng Qinwen. W drugim półfinale zagrają Białorusinka Aryna Sabalenka i Amerykanka Coco Gauff.