W I połowie meczu Francuzi mięli przewagę ale w 34 min piękna akcje Polakow mogla przynieść nam  gola
Zieliński do Lewandowskiego i  strzał głową z ośmiu metrów kapitana minimalnie  niecelny! To powinien być gol!
Pilła  przeszła obok słupla  a  nasz kapitan zarzeał sie, że po drodze futbolówka  otarła się jeszcze o stopę  francuskiego obroncy, czego nie potwierdził l sędzia meczu, choć powtórki pokazały, że racje miał nasz napastnik. Generalnie Francuzi  grali bez  natarczywego pressingu , jakby liczyli na to, że nasi w końcu się pogubią, albo Kilian M'Bappe  zrobi coś  magicznego i sprawę - znaczy  gola  załatwi. Na próżno.
Były oczywiście także 3-4 bardzo dobre interwencje  Skorupskiego w polskiej  bramce , ale ten świetnie interweniował po strzałach  Hernandeza i Tchuameniwego . Polak dwa  razy  wygrał  tez sns wlasnie z Kilianem M'Bappe. Do przerwy 0-0
W 54 min faul Kuby Kiwiora na Dembele przyniósł  "jedenastkę" dla Francji , a tę pewnie wykorzystał M'Bappe.
W 75 minucie  analiza VAR przyniosła karnego naszej drużynie. Faul na Świderskim, Lewandowski 11 metrów  przed Maignanem ...bramkarz Francji ten pojedynek wygrał, ale  ponieważ   opuścił linie bramkową przed  strzałem doszło do powtórki! Skutecznej ! Strzał przy słupku i bylo 1-1!

25 czerwca 2024, 18:00 - Dortmund (Signal Iduna Park)
Francja 1-1 Polska
Kylian Mbappé 56 (k) - Robert Lewandowski 80 (k)

Francja: 16. Mike Maignan - 5. Jules Koundé, 4. Dayot Upamecano, 17. William Saliba, 22. Theo Hernández - 13. N'Golo Kanté (61, 7. Antoine Griezmann), 8. Aurélien Tchouaméni (81, 19. Youssouf Fofana), 14. Adrien Rabiot (61, 6. Eduardo Camavinga) - 11. Ousmane Dembélé (86, 12. Randal Kolo Muani), 10. Kylian Mbappé, 25. Bradley Barcola (61, 9. Olivier Giroud).

Polska: 12. Łukasz Skorupski - 5. Jan Bednarek, 3. Paweł Dawidowicz, 14. Jakub Kiwior - 19. Przemysław Frankowski, 20. Sebastian Szymański (68, 7. Karol Świderski), 8. Jakub Moder, 26. Kacper Urbański, 10. Piotr Zieliński, 21. Nicola Zalewski (68, 25. Michał Skóraś) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Rabiot - Zalewski, Dawidowicz, Świderski.

sędziował: Marco Guida (Włochy).
widzów: 59 728.