Porażka biało-czerwonych z Norwegami na ME

• date_range Sobota, 2016.01.23 15:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:47 )
Po dobrym początku meczu - do przerwy Polacy przegrywali jednak z Norwegią 15:16. W drugiej połowie nadal prowadziła Norwegia by wygrać z Polską 30:28. Wcześniej Francja pokonała Chorwację 32:24 i sytuacja w grupie mocno się skomplikowała...

fot: PAP/Jacek Bednarczyk

Posłuchaj co sie działo się w strefie kibica na Małym Rynku w Krakowie
ME piłarzy ręcznych 2016: Polska - Norwegia 23.01.2016 Fot: PAP/Jacek Bednarczyk

Wielkie emocje w starciu Polska - Norwegia były gwarantowane, bo był to mecz który praktycznie mógł dać 99 % szans na awans do półfinału. Polacy zaczęli jak z Francją - koncertowo. Szybko zdobyty gol Kamila Syprzaka i szybko wypracowane dwubramkowe prowadzenie. Jednak po kwadransie był już remis. Potężne strzały rywali raz po raz trafiały w okienko polskiej bramki. Słabo wspierany przez kolegów Sławomir Szmal nie był tak skuteczny jak w meczu z Francją, zastąpił go Piotr Wyszomirski, "Kasa" wrócił na karnego, by efektownie go obronić. W 25. minucie mieliśmy dwie bramki straty. Na przerwę Norwegia schodziła z prowadzeniem 16:15.

W drugiej połowie Norwegia chwilami prowadziła nawet trzema bramkami, swoich szans na czterobramkowe prowadzenie jednak nie wykorzystała, a Polacy walczyli. Po interwencjach Sławimira Szmala i bramkach Karola Bieleckiego, Michała Jureckiego i Michała Szyby dochodziliśmy rywali na jedną bramkę. Bez powodzenia jednak. Nie byliśmy w stanie zatrzymać ofensywy Norwegów, którzy wygrali 30:28.

Polska – Norwegia 28:30 (15:16)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Karol Bielecki 10, Michał Jurecki 9,Michał Szyba 3, Michał Daszek 2, Kamil Syprzak 2, Krzysztof Lijewski 2, Piotr Chrapkowski 0, Rafał Gliński 0, Maciej Gębala 0, Piotr Grabarczyk 0, Bartosz Konitz 0, Przemysław Krajewski 0, Jakub Łucak 0, Adam Wiśniewski 0.

Norwegia: Espen Christensen, Ole Erevik – Lie Espen Hansen 8, Kent Robin Tonnesen 6, Magnus Jondal 5, Kristian Bjornsen 4, Sander Sagosen 4, Bjarte Myrhol 1, Christian O’Sullivan 1, Harald Reinkind 1 Joakim Hykkerud 0, Magnus Gullerud 0, Erlend Mamelund 0, Thomas Kristenssen 0, Pettr Overby 0.

ME piłkarzy ręcznych 2016: Francja - Chorwacja 23.01.2016 Fot.Marek Lasyk

Francja pokonała Chorwację 32:24 (16:10) w swoim drugim meczu 2. rundy fazy grupowej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Był to ich drugi triumf w tej fazie rozgrywek, wcześniej pokonała Białoruś (34:23).

Francja – Chorwacja 32:24 (16:10).

Najwięcej bramek - dla Francji: Luc Abalo 6, Michael Guigou 5, Daniel Narcisse 4 Valentin Porte 4, Cedric Sorhaindo 4; dla Chorwacji: Domagos Duvnjak 5, Zlatko Horvat 3, Marko Kopljar 3, Antonijo Kovacevic 3, Ivan Sliskovic 3.

Tylko przez pierwsze minuty Chorwaci potrafili walczyć jak równy z równym z obrońcą tytułu mistrzowskiego. Prowadzili 1:0, 2:1 i ostatni raz 3:2. Było to w 7. minucie, po tym jak do bramki trafił Marko Kopljar.

Z czasem „Trójkolorowi”, którzy w sobotę zagrali bez Kentina Mahe, zacieśnili defensywę, klasę pokazał Thierry Omeyer. W efekcie po pierwszych 30 minutach gry było 16:10.

Po wznowieniu gry Chorwaci pierwszego gola zdobyli dopiero w 35. min. (w sumie 8 minut bez celnego strzału z ich strony). Po zagraniu Manuela Strleka jego drużyna przegrywała 11:19. Francuzi nie dopuścili do odrobienia strat przez rywala. W 38. min. prowadzili nawet 11 bramkami (22:11). Wygrali pewnie i w grupie 1. mają na swoim koncie 6 punktów i są bliscy awansu do półfinałów. W 58. min., po rzucie przez prawie całe boisko, bramkę zdobył Omeyer.

Francja następne spotkania ME rozegra dopiero w środę. Zmierzy się wówczas z Norwegią. W tym samym dniu kolejny mecz rozegra Chorwacja (z Polską). (PAP)