Na tym nie kończy się lista zawodników, którzy opuścili klub. Bramkarz Krzysztof Pilarz przeszedł do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, a obrońca Bartosz Rymaniak do Korony Kielce. Pozyskano Huberta Adamczyka (pomocnik, ma za sobą występy w juniorskich drużynach Chelsea Londyn), Rumuna Florina Bejana (obrońca, ASA Targu Mures), Bułgara Antona Karaczanakowa (pomocnik, Slavia Sofia) i Przemysława Pyrdka (pomocnik, Resovia). Umowę z klubem do czerwca 2019 roku przedłużył jeden z czołowych piłkarzy zespołu Mateusz Cetnarski. Cracovia po 21 kolejkach ekstraklasy zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 36 punktów.

"Nie mam powodu do wielkiego niepokoju, i tak wszystko zweryfikuje boisko. Na razie jest spokój. Zresztą w każdym klubie tak jest, dopóki nie wróci liga. Potem zaczynają się nerwy" - powiedział trener krakowian Jacek Zieliński, zapytany o nastroje przed wznowieniem rozgrywek. Piłkarze Cracovii w przerwie zimowej wyjechali na dwa zgrupowania. Najpierw do Wałbrzycha. Na zakończenie pobytu przegrali tam z liderem trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej Górnikiem Wałbrzych 2:3.

Na drugi obóz "Pasy" poleciały do Hiszpanii. Podopieczni Zielińskiego rozegrali tam dwa sparingi. Przegrali z FC Kaiserslautern 0:1 oraz pokonali hiszpański trzecioligowy zespół La Hoya Lorca 1:0. Trzeci ich sparing został zakończony... w 42. minucie. Sędzia przerwał mecz z hiszpańskim trzecioligowym CD Olimpic de Xatina z powodu bardzo nerwowej atmosfery na murawie. Po powrocie do Polski krakowianie zagrali mecz kontrolny. Pokonali Zemplin Michalovce (gra w słowackiej ekstraklasie) 2:0.

Zgodnie z tradycją piłkarze Cracovii wybiegli na boisko 1 stycznia. W tym roku, w obecności 2847 widzów, ekstraklasowa drużyna pokonała występujący w trzeciej lidze drugi zespół "Pasów" 3:1. Pierwszą bramkę - o godz. 12.18 - strzelił Bartosz Kapustka.

W połowie stycznia klub ogłosił, że zrobił kolejny krok w kierunku stworzenia bazy treningowej w Rącznej pod Krakowem. Prezes Janusz Filipiak i wójt gminy Liszki Paweł Miś podpisali umowę dzierżawy terenów. Ma ona obowiązywać przez prawie 30 lat. Według niej na wydzierżawionym terenie mają powstać minimum cztery boiska, w tym jedno do dyspozycji gminy, mieszkańców i lokalnego klubu, Strażaka Rączna. Nie sprecyzowano, kiedy sfinalizowana zostanie budowa.

Pierwszy mecz po zimowej przerwie Pasy zagrają z Górnikiem Zabrze. Początek tego spotkania w sobotę o 18.00. Obszernych relacji z murawy będzie można słuchać w programie Sport w Radiu Kraków oraz w serwisach informacyjnych Radia Kraków. Na naszej stronie internetowej będzie dostępna relacja "minuta po minucie".