W szóstym meczu finałowy TAURON Hokej Ligi  Re-Plast Unia Oświęcim pewnie pokonała na własnym lodowisku GKS Katowice 5:0. W serii do czterech zwycięstw jest 3-3. O tym, kto zostanie mistrzem Polski, rozstrzygnie niedzielny mecz w katowickiej Satelicie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30.

To był bardzo udany dzień dla gospodarzy. Początkowo na tafli toczyła się wyrównana walka, ale później dominowali hokeiści z Oświęcimia. Najpierw w 11. minucie kibiców uradował Sebastian Kowalówka. Miejscowi rozkręcali się, a katowiczanie łapali kary oraz grali całkiem inaczej niż w poprzednim starciu finałowym. Po drugiej tercji było już 3:0. Bramki zdobyli Andriy Denyskin oraz Kamil Sadłocha, który w piątek obchodził 25 urodziny. Sadłocha miał także udział w kolejnym trafieniu, dokładnie podał do Krystiana Dziubińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Goście nie zdołali ani razu zaskoczyć bramkarza Linusa Lundina. Sporo było w tym meczu przepychanek, twardych starć i bójek. W serii do czterech zwycięstw jest 3-3. O tytule zdecyduje siódme spotkanie. Niedzielne starcie w Katowicach rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie transmitowane w sportowym kanale internetowym Radia Kraków.

Szósty mecz finałowy: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 3-3. Siódmy mecz - w niedzielę w Katowicach.

Bramki: 1:0 Sebastian Kowalówka (11), 2:0 Andrij Denyskin (26), 3:0 Kamil Sadłocha (36), 4:0 Krystian Dziubiński (52), 5:0 Carl Ackered (55).

Kary: Unia - 8, GKS - 45 minut, w tym kara meczu dla Hampusa Olssona. Widzów: 4 250.