Po wygranym spotkaniu derbowym kolejny trudny pojedynek Wisłę czekał już po pięciu dniach. Jedna z najsłabszych drużyn na wyjazdach (tylko 2 wygrane i 5 remisów) poleciała do Gdańska powalczyć o punkty ze słabą na swoim stadionie Lechią (3 zwycięstwa, 5 remisów i 3 porażki).

Pierwsza połowa zawiodła kibiców, dla których był to mecz przyjaźni. Pierwsze 45, a w zasadzie 49 minut meczu upłynęło raczej pod znakiem "kopaniny", niż efektownych okazji podbramkowych. Najbliżej gola w 36. minucie był Stemir Stilić, który jednak nie zdołał pokonać bramkarza Lechii z 8 metrów. Mateusz Bąk, który chwilę wcześniej zmienił na bramce gospodarzy Bartosza Kanieckiego, instynktownie sparował piłkę na bok, a przed dobitką z 5 metrów do „pustaka” Pawła Brożka powstrzymał Madera.

Znacznie ciekawiej zrobiło się od pierwszych sekund drugiej połowy. Najpierw bliski zdobycia gola był Garguła, który uderzył z 15 metrów obok słupka, a już po chwili kapitalną akcje przeprowadził Tuszyński. Napastnik Lechii najpierw przyjął sobie piłkę po podaniu prostopadłym od Frankowksiego, po czym podbiciem ograł Głowackiego i z dystansu nieskutecznie usiłował „przelobować” wysoko ustawionego Miśkiewicza.

Gdańszczanie jeszcze bliżsi bramki byli w 55. minucie. Po wspaniałym rajdzie Makuszewski potęznie uderzył w słupek bramki Miśkiewicza. Później an około minut inicjatywe przejęli krakowianie, nie potrafiąc jednak stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia bramki.

Tę w końcówce mieli jeszcze gdańszczanie, ale nie potrafili wykorzystać "prezentów" od Białej Gwiazdy. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu Pazio Gordan Bunoza popełnił kiks przy prostym wybiciu piłki z obrębu pola karnego. Futbolówka pomknęła dalej, tuż pod nogi Pietrowskiego, który z 10 metrów fatalnie przestrzelił nad bramką Miśkiewicza. Chwilę później z 8 metrów do strzału składał się Tuszyński, ale w ostatniej chwili zblokował go Piotr Brożek.

Wisła szansę na wydarcie trzech punktów zmarnowała dosłownie w ostatnich sekundach. Z 15 metrów, w trudnej sytuacji, nieco ponad okienkiem bramki uderzył Semir Stilić. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który nie może zadowalać żadnej z drużyn. Lechia traci punkty w walce o czołowa ósemkę, zaś Wisła coraz mocniej oddala się od liderującej Legii.

LECHIA Gdańsk 0 : 0 WISŁA Kraków

Skład Lechii: Kaniecki('20 Bąk), Deleu, Janicki, Madera, Leković, Frankowski('85 Pazio), Pietrowski, Dawidowicz, Vranjes, Makuszewski('85 Grzelczak), Tuszyński

Skład Wisły: Miśkiewicz, Bunoza-żk, Dudka, Głowacki-żk, Piotr Brożek, Stjepanović, Chrapek, Garguła, Guerrier('82 Sarki), Stilić, Paweł Brożek

90:00+2 Koniec meczu! W ostatnich sekundach bramkę mógł zdobyć jeszcze Stilić, ale fatalnie przestrzelił z 16 metrów. Po słabym, bezbramkowym widowisku piłkarze Wisły i Lechii dzielą się punktami

90:00 Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty

'89 Tuszyński! Piotr Brożek w ostatnim momencie wybija piłkę składającemu się do strzału z 8 metrów snajperowi Lechii

'86 Zmiany w Lechii: Grzelczak zastępuje Makuszewskiego, a Pazio Frankowksiego

'84 Ile szczęścia jeszcze będzie mieć Wisła!? Gordan Bunoza popełnił kiks przy prostym wybiciu piłki z obrębu pola karnego. Futbolówka pomknęła dalej, tuż pod nogi Pietrowskiego, który z 10 metrów fatalnie przestrzelił!

'82 Pierwsza dziś zmiana w zespole Wisły. Za Guerriera na murawie melduje się Sarki

'80 Na dziesięć minut przed końcem Wisła nadal pozostaje bez atrakcyjnej okazji podbramkowej.Przed chwilą nieźle zapowiadająca się akcję zmarnował niecelnym zagraniem głową Brożek

'77 Ależ zakotłowało się dwukrotnie pod bramką Wisły! Krakowianie w ostatniej chwili blokuja strzał Makuszewskiego i dobitkę Vranjesa

'76 Niezłe dośrodkowanie Garguły z rzutu wolnego na głowę Brozka. Napastnika Wisły uprzedza jednak znów Madera

'73 Znacznie ciekawszy jest ten mecz w drugiej połowie. Teraz oakzję na wyjście sam an sam miał Guerrier, powstrzymywany przez Janickiego. Lechia wyszła z kontrą i w polu karnym z piłką znalażł się Tuszyński. Młody gdańszczanin wdarł się w przegrany z góry drybling z trzema obrońcami Wisły

'71 Strzał Deleu z rzutu wolnego - piłka leci wysoko nad bramką Wisły

'69 Żółta kartka dla drugiego ze stoperów Wisły. tym razem za faul na Tuszyńskim kartkę otrzymał Bunoza

'68 Teraz z kolei Deleu strzela z dystansu, ale ponownie spokojnie broni bramkarz Wisły.

'65 fenomenalne podkręcone dośrodkowanie Garguły z pierwszej piłki zewnętrzną częścią do Pawła Brożka, który czekał na piłkę w polu karnym. Przed strzałem powstrzymała go interwencja Janickiego.

'63 Ładny strzał Vranjesa z dystansu i piłkę odbija Miśkiewicz

'62 Brzydki faul Głowackiego na Tuszyńskim! Żółta kartka dla kapitana Wisły, który nie zagra w następnym meczu przeciwko Ruchowi Chorzów

'59 Teraz to Wisła spokojnie rozgrywa piłkę i stara się zaatakować, lecz nie potrafi przedostać się w obręb pola karnego Lechii

'55 Fenomenalna indywidualna akcja Makuszewskiego! Zawodnik Lechii ograł Dudkę i wpadł w pole karne, po czym oddał potężne uderzenie w krótszy słupek bramki Miśkiewicza! Dużo szczęścia Wisły...

'54 Garguła wykorzystał miejsce i wpadł z piłką w pole karne. Nie miał jednak komu podać i futbolówkę na róg wybił mu Dawidowicz

'50 Głowacki w ostatniej chwili przeciął wspaniałą wrzutkę Dawidowicza w kierunku Tuszyńskiego!

'48 Odpowiedź Lechii! Tuszyński dostał świetne podanie ze środka od Frankowksiego i ograł kapitalnie Głowackiego, po czym spróbował przelobować wysuniętego na 10-12 metr Miśkiewicza! Na szczęście zbyt wysoko

'46 Niezły początek w wykonaniu Wisły. Stilić posłał piłkę w pole karne, za plecy obrońców. Przejął ją Garguła i nie myśląc długo udserzył. Obok bramki, a na dodatek sędzia odgwizdał spalonego. Ale może to zapowiedź tego, że coś tu się ruszy

45:00+4 Koniec pierwszej połowy. Na razie niewiele było emocji w wyjazdowym meczu Wisły i po 49 minutach gry mamy bezbramkowy remis

'44 Sędzia do pierwszej połowy doliczy co najmniej 4 minuty. To efekt dość długiej przerwy , która miała miejsce przy zmianie bramkarza w ekipie Lechii

'41 ładne rozegranie Wisły w polu karnym gospodarzy. Brożek z Gargułą i Stiliciem pogrywali sobie piłką w powietrzu na jeden kontakt, ale nie zdołali oddać strzału na bramkę Bąka

'40 Strzał Frankowskiego z dystansu. Mocno, ale zabrakło sporo precyzji

'36 Gooo....lllla nie ma! Stilić z 8 metrów nie dał rady pokonać Bąka, który instynktownie strącił piłkę , a przed dobitką Pawła Brożka w ostatniej chwili powstrzymał Madera

'33 Pierwsza groźna okazja w tym meczu! Ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły. Znów piłka trafiła do Tuszyńskiego, który jeszcze szukał podaniem kolegów z zespołu i ostatecznie futobówkę wykopuje Guerrier

'31 Zupełnie przypadkowo po odbiciu się piłki od Stilicia przed bramkową okazją stanął Paweł Brożek. Nie zareagował on jednak odpowiednio bystro i zdołał jedynie kopnął piłkę w ręcę Bąka

'29 Przed polem karnym z piłką pogubili się obrońcy Lechii. Wykorzystał to przytomnie paweł Brożek , przejmując futbolówkę i wpadając z nią w pole karne. Przed strzałem powstrzymał go dopiero wracający Deleu

'27 Tuszyński wrzuca z wolnego z około 40 metrów... wprost pod nogi Stilicia, okazja Wisły na kontrę!

'23 Dynamiczny atak Frankowskiego prawym skrzydłem. Postrzymuje go dopiero Piotr Brożek agresywnym wejściem na granicy faulu

'20 Pierwsza zmiana w zespole Lechii. Jakiegoś urazu przy wybiciu piłki z "piątki" doznał Bartosz Kaniecki. Zmieni go Mateusz Bąk

'18 Beznadziejny strzał z dystansu w wykonaniu Lekovicia. Piłka mija bramkę Wisły o co najmniej kilka metrów

'15 Pietrowski szukał prostopadłym podaniem wybiegającego Tuszyńskiego, ale szybszy od skutecznego napastnika gospodarzy był Miśkiewicz

'13 Teraz kilka groźniejszych chwil pod bramką Wisły i niebezpieczną wrzutkę w kierunku Tuszyńskiego wybija profesor Głowacki

'10 Kapitalna wrzutka Stjepanovicia na główkę Guerriera, a ten przenosi piłkę nad bramkę !

'9 Znów okazja dla Wisły z rzutu wolnego, tym razem z lewej strony pola karnego...

'7 Poza boiskiem opatrywany jest Dudka. Coś nie tak z jego kciukiem

'5 Potężne uderzenie Dariusza Dudki z wonego z odległości 30 metrów! Bramkarz Lechii nie kaklulował i wypiąstkował piłkę przed siebie !

'4 Donald Guerrier na lewym skrzydle wypatrzył wbiegającego środkiem Gargułę, ale zwlekał z podaniem zbyt długo i piłkę przejęli zawodnicy Lechii

'2 Ładnie zapowiadała się dwójkowa akcja Pawła Brożka i Łukasza Graguły, ale ważne podanie przeciął Madera

'1 Gramy! Od środka zaczyna występująca dziś na biało drużyna Lechii

20:20 Dziś naprzeciw podopiecznych Franciszka Smudy wyjdą piłkarze z Gdańska, którzy w poprzedniej kolejce efektownie pokonali 3-0 silnego Zawiszę z Bydgoszczy. Trzy bramki w tym meczu strzelił młody napastnik, Patryk Tuszyński, na którego będzie teraz spoglądała cała piłkarska Polska.

20:13 Mało imponująco wygląda dziś ławka rezerwowych Wisły. Zasiądą na niej Gerard Bieszczad, Michał Nalepa, Alan Uryga, Michał Szewczyk, Emmanuel Sarki i Fabian Burdenski.

20:11 Do pierwszego składu Wisły, już w drugim występie po powrocie do niej, włączony został Dariusz Dudka. Co ciekawe były wielokrotny reprezentant Polski zagra na pozycji stopera, a nie na lewej obronie jak zapowiadał wcześniej Franciszek Smuda,

19:59 Nie tylko dla kibiców będzie to wyjątkowe spotkanie - mecz przyjaźni. W składach obu ekip są piłkarze z przeszłością w Gdańsku i Krakowie. W Wiśle na lewej obronie prawdopodobnie zobaczymy Piotra Brożka, który barw Lechii bronił jeszcze w ubiegłym sezonie. W ekipie gospodarzy jest Paweł Stolarski, 18-letni wychowanek Wisły, który do Gdańska przeniósł się miesiąc temu.

19:42 O Wiśle, po derbowym meczu zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Najpierw karę za wyrzucone na murawę race ogłosił operator rozgrywek Ekstraklasa S.A., Później , wywołując liczne kontrowersje na tego typu krok nie zdecydował się wojewoda. Kolejne wieści, bardziej sportowe, napłynęły dziś. Prawdopodobnie z zespołem Białej Gwiazdy pożegna się Osman Chavez, który aktualnie testowany jest w jednym z klubów ligi chińskiej.