W tym tygodniu trzecie miejsce w plebiscycie na radiowego sportowca tygodnia zajął Rafał Majka. Kolarz z Zegartowic rozpoczął sezon od 7 miejsca w Tour de San Luis. To zapewniło mu jednak tylko 4% głosów.

Drugie miejsce dla Andrzeja Stękały, młodego skoczka narciarskiego z Zakopanego, który wdarł się przebojem do drużyny, która zajęła 3 miejsce w konkursie drużynowym podczas pucharu świata na Wielkiej Krokwi. Stękała dostał 34% głosów.

Sportowcem Tygodnia została jednak Agnieszka Radwańska, która wygrała 12 kolejnych meczów w tym roku i uległa dopiero w półfinale Australian Open utytuowanej Serenie Williams. Na Isię zagłosowało 62% osób.

Rafał Majka - w rozgrywanym na argentyńskich drogach Tour de San Luis kolarz z Zegartowic zajął siódme miejsce. Był najlepszy z Polaków. Jeszcze nigdy Majka nie rozpoczynał sezonu startowego tak wcześnie. Jak sam mówi, wynik osiągnięty w Ameryce Południowej to dobry prognostyk przed Giro d'Italia, który będzie główna imprezą pierwszej części sezonu.

Agnieszka Radwańska - za serię 11 kolejnych zwycięstw w 2016 roku. We wszystkich tych pojedynkach krakowianka straciła tylko jednego seta. Dotarła do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju Australian Open i życzyć jedynie wypada najlepszej polskiej tenisistce, by nie było to jej ostatnie słowo w Melbourne.

Andrzej Stękała - 20-letni skoczek narciarski z Zakopanego, który wdarł się szturmem do drużyny, która zaliczyła najlepszy w sezonie konkurs o Puchar Świata. W Zakopanem, na Wielkiej Krokwi, biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce. Dla Stękały to pierwszy sezon w zawodach Pucharu Świata.