W tym tygodniu tytuł sportowca tygodnia wędruje do Klaudii Buczek. Na to wyróżnienie tarnowianka zasłużyła zdobyciem wicemistrzostwa świata we wspinaczce na czas. Zawodniczka Grupy Azoty AZS PWSZ Tarnów zdobyła w naszym głosowaniu 122 głosy.

Na drugim miejscu ex aequo znalazły się dwie kolejne panie: Ewelina Kobryn i Katarzyna Kłys. Kobryn razem ze swoim zespołem zdobyła mistrzostwo WNBA, najlepszej lidze koszykarskiej kobiet na świecie. Kłys z kolei zajęła drugie miejsce w zawodach Grand Prix w judo w Zagrzebiu. Obie panie zostały jednakowo docenione przez internautów Radia Kraków.

Laureatkom serdecznie gratulujemy!

fot: Patryk Chmiel/wikipedia

Ewelina Kobryn - Zdobyła mistrzostwo Polski, została mistrzynią Rosji, potem ze swoją drużyną wygrała Euroligę koszykarek a teraz zwyciężyła w najlepszej lidze świata WNBA. Krakowianka, była zawodniczka Wisły Can Pack obecnie grająca w ekipie Phoenix Mercury wygrała mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. W decydującym meczu Polka przebywała na parkiecie 25 minut, zdobyła 8 punktów, miała też 8 zbiórek i 3 asysty.

Katarzyna Kłys - To kolejna nominacja krakowskiej judoczki. Tym razem Katarzyna Kłys zajęła drugie miejsce w zawodach Grand Prix w Zagrzebiu. To kolejny sukces naszej zawodniczki. Dwa tygodnie temu Kłys zdobyła brązowy medal w kategorii 70 kg w mistrzostwach świata w judo rozgrywanych w Czelabińsku.

Klaudia Buczek - To był wyjątkowy tydzień dla tarnowianki. Zawodniczka klubu Grupa Azoty AZS PWSZ Tarnów zdobyła wicemistrzostwo świata we wspinaczce na czas. To największy sukces naszej zawodniczki w jej karierze.