W tym tygodniu trzecie miejsce w radiowym plebiscycie na Sportowca Tygodnia dla Macieja Urbanowicza, piekielnie skutecznego hokeisty Comarch Cracovii. Urbanowicz otrzymał 21% głosów.

Na drugim miejscu znalazła się Yvonne Turner, koszykarka Wisły Can-Pack, która w niedzielnym meczu w Sosnowcu z Zagłębiem wygranym 75:67 przez mistrzynie Polski zdobyła aż 34 punkty. Amerykanka dostała 31% głosów.

Sportowcem Tygodnia został jednak Sławomir Szmal, bramkarz naszej reprezentacji w piłce ręcznej, który jest jedną z najjaśniejszych postaci kadry. Na "Kasę" zagłosowało 48% internautów Radia Kraków.

Sławomir Szmal - bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn, jedyny zawodnik w tej drużynie z małopolskim rodowodem, w dodatku wydaje się że, "Kasa" dopiero się rozkręca. Obroniony karny w ostatniej minucie meczu z Serbią i znakomita druga połowa spotkania z Macedonią pozwoliły biało-czerwonym na awans do drugiej rundy EURO 2016 już po pierwszych dwóch meczach.

Yvonne Turner - koszykarka Wisły Can-Pack, która w niedzielnym meczu w Sosnowcu z Zagłębiem wygranym 75:67 przez mistrzynie Polski zdobyła aż 34 punkty. To kolejny bardzo udany i skuteczny mecz w wykonaniu Amerykanki występującej w barwach Białej Gwiazdy. W dodatku Yvonne Turner nawet w wysoko przegranym euroligowym meczu w Jekaterynburgu była najskuteczniejszą zawodniczką krakowskiej drużyny.

Maciej Urbanowicz - hokeista Comarch Cracovii, który strzelał ważne gole w kolejnych zwycięskich meczach Pasów w ekstraklasie: na 4:1 w połowie trzeciej tercji w piątkowym w Oświęcimiu i na 4:2 w 56. minucie niedzielnego spotkania w Sanoku. Comarch Cracovia nadal liderem Polskiej Hokej Ligi i coraz bliżej pierwszego miejsca przed play-off.