Sportowiec tygodnia WYNIKI

• date_range Poniedziałek, 2013.02.11 11:33 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:03 )
Kinga Mitoraj sportowcem tygodnia w naszym plebiscycie. WYNIKI

Tytuł sportowca tygodnia przypadł Kindze Mitoraj - siedemnastolatce z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. Głosem internautów wygrała plebiscyt uzyskując 109 kliknięć na swoją kandydaturę. Drugie miejsce przypadło jej straszej koleżance po fachu- Krystynie Pałce z ilością głosów - 74. Zaś trzecia okazała się być piłkarka ręczna Olimpii Beskid- Kamila Szczecina, na którą głos oddało 21 internautów. Razem głosowały 204 osoby.

Nasze nominacje wygłądały następująco:

Krystyna Pałka - w czeskim Nowym Mescie wywalczyła srebrny medal biathlonowych mistrzostw świata w biegu na dochodzenie. Jest pierwszą w historii polskiego biathlonu medalistką w rywalizacji indywidualnej. Od 10 lat jest reprezentantką Polski. Do tej pory jej największym sukcesem było zajęcie 5 lokaty podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. W 2004 roku była mistrzynią Europy w sprincie. Dwa lata temu wywalczyła złoto mistrzostw świata w biegu na dochodzenie, ale w letniej odmianie biathlonu.

Kinga Mitoraj - siedemnastolatka z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. Najlepsza polska biathlonistka wśród juniorek młodszych. W zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kirach zdobyła komplet złotych medali. Była najlepszą Polską w niedawnych mistrzostwach świata juniorek. Jest ona największą nadzieją polskiego biathlonu.

Kamila Szczecina - kapitan siódemki Olimpii Beskid Nowy Sącz, małopolskiego jedynaka w ekstraklasie piłki ręcznej kobiet. Poprowadziła zespół do zwycięstwa w meczu z Samborem Tczew, mimo że grała ze złamanym palcem. Zagrała na własną, wyraźna prośbę. Potrafiła zdobyć nawet trzy gole. Wykazała się wielkim hartem, ale jak stwierdziła w rozmowie z reporterem Radia Kraków, Kubą Nizińskim - "inaczej postąpić nie mogła".