SPORTOWIEC TYGODNIA. WYNIKI

• date_range Poniedziałek, 2013.02.18 11:34 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:04 )

Aleksandra Jagieło

Sportowcem tygodnia została Aleksandra Jagieło - kapitan drużyny siatkarek. To ona poprowadziła Muszyniankę do pierwszego europejskiego finału w historii klubu. W naszym plebiscycie została nagrodzona 63 głosami internautów.

Drugie miejsce w tym tygodniu zdobyła Agnieszka Radwańska, na którą oddało swój głos 40 osób. Trzecie miejsce przypadło Radosławowi Zawrotniak owi - zdobył 32 głosy internautów. Łącznie w plebiscycie udział wzięło 135 osób.

Tak wyglądały nasze nominacje:

Agnieszka Radwańska - to był bardzo dobry tydzień dla naszej najlepszej tenisistki. Krakowianka z prestiżowym turniejem w Dausze pożegnała się dopiero w półfinale. Polka przegrała z późniejszą triumfatorką Białorusinką Wiktoria Azarenką. Dzięki zdobytym punktom Agnieszka cały czas jest czwartą zawodniczką rankingu.

Aleksandra Jagieło / BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO - Kapitan siatkarskiej drużyny raz jeszcze pokazała, co to znaczy kapitan. Aleksandra Jagieło poprowadziła Muszyniankę do pierwszego europejskiego finału w historii klubu. Małopolanki w półfinale Pucharu CEV pokonały rosyjską Omiczkę Omsk.

Radosław Zawrotniak - wicemistrz olimpijski z Pekinu przypomniał o sobie. Zawodnik krakowskiej AWF zajął trzecie miejsce w turnieju Pucharu Świata szpadzistów w niemieckim Heidenheim. 31-letni Zawrotniak na podium pucharowych zawodów stanął po ponad rocznej przerwie. W styczniu 2012 był trzeci we włoskim Legnano.