Hit pierwszej kolejki rundy rewanżowej nie zawiódł. Nieliczni kibice zgromadzeni na powstającym, nowym stadionie Górnika zobaczyli fantastyczne widowisko i aż 5 bramek. Po końcowym gwizdku zadowoleni po 100. meczu tych drużyn mogli być jednak tylko gospodarze, bo choć przegrywali już dwoma bramkami, zdołali wyrównać , a na 13 minut przed końcem wyjść na prowadzenie.

Wisła do spotkania podchodziła mocno osłabiona nieobecnością Gordana Bunozy i przede wszystkim najlepszego snajpera Pawła Brożka. Trener Smuda stracił także cierpliwość do zawodzących ostatnio Sarkiego i Małeckiego i w bój od pierwszej minuty wysłał 17-letniego Pawła Stolarskiego.

Ciekawe ustawienie Wisły sprzyjało wysokiej grze krakowian. Na szpicy ustawiony był Rafał Boguski, ale do środka z lewego skrzydła bardzo często schodził też Donald Guerrier. Ten pierwszy znakomitą okazję na danie gościom prowadzenia miał w 20 minucie, po świetnym podaniu Stjepanovicia, ale bramkarz Górnika zdołał sparować piłkę na słupek. W odpowiedzi groźną sytuacje stworzyli sobie gospodarze. Prawą stroną pomknął szybki Nakoulma , po czym podał przez całą szerokość boiska do niepilnowanego Madeja. Zabrzanin mając przed sobą tylko Miśkiewicza, fatalnie przestrzelił.

W 28. minucie o sobie dał znać Guerrier. Haitańczyk zmarnował okazje sam na sam po prostopadłym podaniu miedzy obrońców, przegrywając pojedynek ze Steinborsem, który sparował piłkę na róg. Do stałego fragmentu podszedł Łukasz Garguła i sprytnie wypatrując ustawienie bramkarza uderzył bezpośrednio na bramkę. Zaskoczony Steinbors odbiłł jeszcze piłkę i wpadł z nią do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od mocniejszych ataków Górnika. W 46 minucie z lewej strony z ostrego kąta uderzył Nakoulma, a piłkę która zmierzała w okienko przy dłuższym słupku trącił palcem Miśkiewicz. Odpowiedź krakowian była zabójcza. W 53. minucie Guerrier wyszedł do prostopadłego podania ,ale na przedpolu został uprzedzony przez interweniującego głową na 16 metrze Steinborsa. Do piłki dopadł Boguski i uderzył bez wahania na pustą bramkę, a strzał przeciął jeszcze Haitańczyk.

Z dwubramkowego prowadzenia Wiślacy długo nie mogli się jednak cieszyć. Dwie minuty później kontaktowego gola zdobył Prejuice Nakoulma, dobijając obroniony przez Miśkiewicza strzał. Dodać należy, że gol zdobyty przez zawodnika rodem z Burkina Faso padł z pozycji spalonej. Stracony gol podziałał na Wisłę niczym płachta na byka. Podopieczni trenera Smudy ruszyli do ataków, ale w 71.minucie dziecinny sposób dali sobie odebrać piłkę. Z kontrą wyszedł Mateusz Zachara i pewnym strzałem pokonał bezradnego Miśkiewicza.

Po chwili groźnie strzelał Nakoulma, ale uderzenie z 5 metów zblokował wślizgiem Jovanović. W 76. minucie ambicji Górników została sowicie nagrodzona. Z prawej strony dośrodkował w pole karne Gancarczyk, a piłkę przeciął Zachara. W końcówce gospodarze wyglądali jakby to oni gonili dalej i wynik i nadal nie pozwolili odetchnąć defensorom Wisły. W ostatniej minucie do pustej bramki nie trafił Nakoulma, bo strzał zblokował wracający Piotrek Brożek.

To druga porażka Wisły Kraków w tym sezonie. Biała Gwiazda po porażce z Górnikiem zamieniła się w tabeli z piątkowym rywalem i spadła na trzecie miejsce z dorobkiem 28 punktów po 16 spotkaniach. Kolejny mecz krakowianie zagrają u siebie 22 listopada, a rywalem będzie kielecka Korona.

GÓRNIK Zabrze 3 : 2 WISŁA Kraków

'30 Pavels Steinbors-sam. (0:1)
'53 Donald-Wilde Guerrier (0:2)
'55 Prejuice Nakoulma (1:2)
'71 Mateusz Zachara (2:2)
'77 Mateusz Zachara (3:2)

Skład Górnika: Steinbors, Olkowski, Łukasiewicz('64 Łuczak), Gancarczyk, Kosznik, Nakoulma, Sobolewski, Mączyński, Madej('58 Mączyńskiski), Przybylski, Zachara('88 Iwan)

Skład Wisły: Miśkiewicz, Burliga-żk, Głowacki, Jovanović, Piotr Brożek-żk, Stolarski('66 Małecki), Stjepanović, Chrapek, Guerrier, Garguła, Boguski('78 Sarki-żk)

90:00+2 Nieprawdopodobna akcja Górnika, Nakoulma nie trafił w pustą bramkę Wisły!

90:00 Sędzia dolicza 3 minuty. Tyle czasu Wisła ma na uratowanie choć punktu

'90 To powinien być remis! Piłkę meczową marnuje Guerrier, nie umieszczając piłki w siatce o idealnym podaniu po ziemi Sarkiego

'88 Z boiska schodzi bohater spotkania, zdobywca dwóch ostatnich bramek Mateusz Zachara. Zastępuje go Bartosz Iwan

'86 Sarki zrobił sobie miejsce na prawym skrzydle i płasko dośrodkował w pole karne. Gancarczyk z wielkim trudem wybija piłkę

'85 Z lewego skrzydła w pole karne wrzucał Łuczak, ale pewnie piłkę łapie Miśkiewicz

'82 I kolejna kartka dla Wisły. Tym razem ukarany nią wprowadzony chwilę temu Sarki

'80 Brzydki faul Burligi i sędzia wyciąga żółty kartonik. Wcześniej doszło do drugiej zmiany w drużynie Wisły. Boguskiego zastąpił Emmanuel Sarki

'77 GOL! Od 0-2 do 3-2. Górnika na prowadzenie wyprowadza pewnym uderzeniem głową Mateusz Zachara. Fenomenalną asystę notuje Seweryn Gancarczyk

'76 Znów groźnie! Miśkiewicz z najwyższym trudem paruje futbolówkę na róg po rzucie wolnym

'75 To mógł być gol. Przed strzałem z 5 metrów Nakoulmę powstrzymał pewnym wślizgiem Jovanović

'73 Górnik nie rezygnuje z dalszych ataków na bramkę Wisły. Teraz po wrzutce Małkowskiego najwyżej w powietrze wyskoczył głową Głowacki

'71 GOL! Górnik wyrównuje-zabójczą kontrę wykańcza pewnym strzałem Mateusza Zachara

'70 Śliczna ruleta Małeckiego przed polem karnym. Zawodnik Wisły zamiast podac po tym do przodu do biegnącego Garguły, wycofał do Stjepanovicia

'66 Pierwsza zmiana w drużynie Białej Gwiazdy, Stolarskiego zastępuje Patryk Małecki

'65 Dośrodkowanie z rzutu rożnego.trafiło na głowę Kosznika, który uderzył nad bramką.

'61 Ładnie środkiem pociągnął Stjepanović, ale jego podanie do wybiegającego Guerriera niecelne

'58 Wyjątkowe zdarzenie zdominowało ostatnią minutę spotkania. Wszyscy zgrmadzeni na stadionie kibice powstali ze swoich miejsc, by podziekować gromkimi brawami odchodzącemu trenerowi Górnika Adamowi Nawałce

'55 GOL! Błyskawiczna odpowiedź Górnika! Z prawej strony strzelał Zachara, piłkę odbił Miśkiewicz, ale golkiper był bezradny przy dobitce Nakoulmy. Zawodnik rodem z Burkina Faso zdobył jednak bramkę będąc na pozycji spalonej, ale tego sędzia nie zauważył

'53 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!!!!!!! Guerrier wyszedł do prostopadłego podania ,ale na przedpolu został uprzedzony przez interweniującego głową na 16 metrze Steinborsa. Do piłki dopadł Garguła i uderzył bez wachania na pustą bramkę, a strzał przeciął jeszcze Haitańczyk!

'50 Stjepanović wychodząc z kontrą został powalony przez Sobolewskiego. Żółtej kartki były kapitan Białej Gwiazdy jednak nie obejrzał

'48 Głupi błąd Głowackiego i z kontrą wyszedł Zachara. Napastnik Gornika nie dał sobie jednak rady w pojedynku ze schodzącym na prawą stronę Jovanoviciem

'46 Druga połowa już rozpoczęta, a wraz z nią okazja dla Górnika. Z lewej strony z ostrego kąta uderzył Nakoulma, a piłkę która zmierzała w okienko przy dłuższym słupku trącił palcem Miśkiewicz! Piękna interwencja golkipera Wisły

45:00+2 Gwizdek sędziego kończy pierszą połowę spotkania. Wisła, która miała więcej szczęścia prowadzi po golu Garguły 1-0

'45 Burliga ładnie wycofał na "16" do wbiegającego Chrapka, a ten uderzył bardzo mocno, ale wprost w bramkarza Górnika

'43 Bez kompleksów gra dziś młodziutki Paweł Stolarski. Zawodnik zdecydował się na potężny strzał z prawej nogi i nie bez trudu piłkę wyłapał Steinbors

'42 Po rożnym wyżej od Brożka wyskoczył Sobolewski , ale celnie uderzyć głową nie zdołał

'40 Garguła miał mnóstwo miejsca i zdecydował sie na strzał z dystansu licząc chyba na kolejny kiks Steinborsa, pomocnik Białej Gwiazdy nie dał jednak golkiperowi na to szans, bo uderzył wysoko, wysoko nad bramką

'37 Miśkiewicz szczęśliwie broni strzał Olkowskiego, który dostał prostopadłą piłkę ze środka pola. Sędzia nie zauważył jednak olbrzymiego spalonego

'35 Strzał z dystansu Chrapka, po bardzo ładnym rozegraniu Stjepanovicia. Piłka mija prawy słupek bramki Steinborsa

'33 Okazja Guerriera! Boguski świetnie podał prostopadłe do wychodzącego Haitańczyka, ale ten przegrywa pojedynek bark w bark z Kosznikiem

'30 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Łukasz Garguła pokonuje Steinborsa bezpośrednio z rzutu rożnego! Łotysz w zasadzie wrzucił sobie sam piłke do bramki. Wcześniej już blisko pokonania Górnika był Guerrier, ale znakomicie futbolówkę na róg wybił właśnie Steinbors.

'28 Aj, teraz niewiele brakowało. Właściwie tylko kilku centymetrów więcej Boguskiego. Chrapek świetnie rozrzucił na lewą stronę do Guerriera, aten wrzucił z linii końcowej pod bramkę do Boguskiego. ten jednak minął się z piłką...

'24 Próba Boguskiego z 20 metrów i piłka przechodzi obok lewego słupka bramki Steinborsa

'23 Gancarczyk z prawej strony wrzucał w pole karne z wolnego i futbolówkę trącił Olkowski. Piłkę wybija Jovanović

'22 Kontra Górnika- Nakoulma wpadł w pole karne i w ostatnim momencie został powstrzymany przed strzałem przez Głowackiego!

'21 Słupek ! Niesamowita okazja na objęcie prowadzenia. Znakomite podanie Garguły do wychodzacego prawa stroną Boguskiego! rezerwowy napastnik Białej gwiazdy uderzył przy dłuższym słupku, ale minimalnie niecelnie

'18 Protesty publiczności, ale Piotr Brożek czysto wyłuskał piłke spod nóg groźnie atakującego skrzydłem Przybylskiego

'16 Stainbors przy aplauzie publiczności wrócił na bramkę Górnika. Młodziutki Kuchta na swoją okazję będzie jeszcze musiał trochę poczekać

'13 Minimalny spalony przy świetnym wyjściu Guerriera. Goniąc piłkę po genialnym podaniu Chrapka Haitańczyk zderzył się z wychodzącym z bramki zabrzan Steinborsem i potzrebna będzie pomoc medyczna dla golkipera Górnika. Grzeje się już Mateusz Kuchta

'12 Nakoulma pobawił się z piłka w polu karnym i podał między obrońców do wbiegającego w pole karne Zachary. Ten z 16 metrów uderzył wprost w ręce Miśkiewicza

'10 Wisła nogami Boguskiego przejęła piłkę na środku pola. Napastnik podał prostopadle do wychodzącego Guerriera, ale Haitańczyk pogubił się nieco przy przyjęciu i zmuszony został do wycofania do Garguły. ten ostatni nie zdołał znaleźć sobie miejsca na oddanie strzału

'8 Klepka Górnika doprowadziła go do pierwszej podbramkowej okazji. Zacharę biegnącego do prostopadłej piłki uprzedził jednak wychodzący z bramki Miśkiewicz

'5 Ładna akcja Wisły na prawym skrzydle. Boguski w trudnej sytuacji oparł na plecach przeciwnika i podał prostopadle do wychodzacego Stolarskiego. Ten jednak czystko pokonany jeszcze przed polem karnym przez Olkowskiego

'3 Z 30 metrów swojego szczęścia spróbował Łukasz Garguła. Piłka jednak po nogach zabrzan trafiła w bramkarskie rękawice Steinborsa

'1 Gramy!

20:25 Do ostatniego krzesełka wypełniła się malutka trybuna na budowanym na nowo stadionie Górnika. Kibice z niecierpliwości czekają na pierwszy gwizdek w spotkaniu określanym hitem kolejki

20:21 Mecz na ławce rozpoczną : Bieszczad, Chavez, Fryc, Sarki, Małecki, Burdenski, Uryga

20:16 W lipcu przy Reymonta padł bezbramkowy remis. Tak jak dziś w meczu tym nie grał Paweł Brożek, którego wtedy w Krakowie jeszcze nie było. Dziś snajper jest kontuzjowany. Spotkanie dwóch historycznych potęg będzie setnym spotkaniem obu drużyn, Kto będzie się bardziej cieszył po ostatnim gwizdku jubileuszowego starcia?

20:05 Dziś w Zabrzu swój debiut na ławce trenerskiej gospodarzy zaliczy były zawodnik Białej Gwiazdy Bogdan Zając. Nowy szkoleniowiec zabrzan zastępuje na tym stanowisku Adama Nawałkę, od 1 listopada nowego selekcjonera Biało-czerwonych.

19:57 Biała Gwiazda przystępuje do tego spotkania mocno osłabiona brakiem dwóch kluczowych zawodników. W Zabrzu nie zagrają Paweł Brożek i Gordan Bunoza. Najlepszego strzelca Wisły zastąpi Rafał Boguski, zaś Bośniaka Piotr Brożek. To jednak nie koniec niespodzianek. Na prawym skrzydle zamiast Emmanuela Sarkiego zobaczymy Pawła Stolarskiego.