Polski boks to nie tylko panowie. W finałach Mistrzostw Świata juniorek i kadetek Justyna Walaś zdobyła złoty medal w kategorii do 63 kg. Młodziutka zawodniczka, na co dzień trenująca w TSB Tarnów w pięknym stylu pokonała jednogłośnie na punkty (29:28, 29:28, 30:27) Australijkę Vaolele Schuster, zostając mistrzynią świata kadetek!

Droga do złotego medalu nie była łatwa. W pierwszej walce pokonała faworyzowaną Rosjankę Różę Knysz. Później zwyciężyła przed czasem Szwedkę Amelię Hall. W walce półfinałowej Justyna Walaś jednogłośnie pokonała na punkty reprezentantkę Kazachstanu Aidę Abikeyevą. A w finale pokonała Australijkę Vaolele Schuster i siegnęła po złoto. To jednak nie pierwszy medal tej młodej dziewczyny. Przed rokiem na mistrzostwach Europy zdobyła brązowy krążek. Justyna Walaś znalazła się też wśród 10 najbardziej utalentowanych zawodniczek w kraju w ramach programu Talent realizowanego przez Polski Związek Bokserski, który ma na celu przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
"Bardzo się cieszę z sukcesu Justynki" – mówi na gorąco trener i wychowawca Justyny. Aleksander Maciejowski dodaje: "To najmłodsza i jedyna mistrzyni świata w Małopolsce. Moje serce przepełnia wielka duma, bo każdy trener marzy o wychowaniu mistrzyni świata. Tak, więc nikt i nic nie odbierze mi wywalczonej w Bułgarii radości. Potencjał naszej zawodniczki i nieskromnie mówiąc także mój zauważony został za Oceanem, skąd Mariusz Kołodziej, Prezes Global Boxing, śledzi na bieżąco poczynania naszego tarnowskiego klubu i wspiera nas. Bardzo nam schlebia, że to właśnie świat nas docenił".