Cracovia przegrała wyraźnie w Szczecinie z Pogonią 1:3, Wisła uległa Chrobremu w Głogowie 2:3, a Bruk-Bet Termalica - bez Biedrzyckiego i Ambrosiewicza - przegrał w na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2.

Słoniki prowadziły 1:0 po golu w 12.minucie, którego zdobył Zawijśkij przechwytując zbyt krótko wybitą przez rywali piłkę i uderzając z okolic linii pola karnego. Bruk-Bet występując po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera Marcina Brosza grał dość konsekwentnie w obronie i dość odważnie w ataku, ale kolejnej bramki dla gości nie było. Tymczasem w 72. minucie Bida uderzył główką po kornerze i zdobył gola wyrównującego wykorzystując fakt, że w tym czasie Putiwcew z rozbitą głową był poza boiskiem. Akcje Bruk-Betu próbował ożywić Karasek, ale w 90. minucie Zawijśkij faulował Banaszewskiego, a Mikołajewski pewnym strzałem zamienił jedenastkę na zwycięską bramkę dla Podbeskidzia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bartosz Bida 72, Daniel Mikołajewski 90 (k) - Taras Zawijśkij 11

Podbeskidzie: Kacper Krzepisz - Mateusz Ziółkowski (46. Bartosz Bida), Jan Hlavica, Daniel Mikołajewski, Matej Senić, Marko Martinaga (85. Adrian Małachowski) - Maksymilian Sitek, Marcel Misztal (69. Radosław Zając), Jaka Kolenc (46. Jakub Kisiel), Maksymilian Banaszewski - Miroslav Iličić (56. Lionel Abate Etoundi).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Taras Zawijśkij, Lukas Spendlhofer, Arkadiusz Kasperkiewicz, Artem Putiwcew (78. Vlastimir Jovanović), Damian Hilbrycht (78. Wojciech Jakubik) - Andrzej Trubeha (54. Kacper Karasek), Andrij Dombrowśkyj, Adam Radwański - Jakub Branecki (62. Erwin Bahonko), Morgan Faßbender (78. Bruno Wacławek).

żółte kartki: Marcel Misztal, Matej Senić, Daniel Mikołajewski, Maksymilian Sitek – Arkadiusz Kasperkiewicz, Vlastimir Jovanović.

sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
widzów: 2017.