Przerwa na mecze kadry Polski była dla podopiecznych Franciszka Smudy wybawieniem. W dwóch ostatnich kolejkach wiślacy zdobyli raptem jeden punkt, remisując ze słabym Podbeskidziem. Poza tym przegrali w dramatycznych okolicznościach z Górnikiem Zabrze 2-3, mimo że prowadzili w tym meczu już 2-0. Przez dwa tygodnie trener Białej Gwiazdy miał czas aby odbudować zespół mentalnie. Czy to mu się udało zobaczymy już dziś o 20.30.

Transmisja z tego meczu dostępna będzie w specjalnym kanale sportowym w internecie oraz przez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Raportów z boiskowych wydarzeń będzie można także słuchać w wiadomościach Radia Kraków. Na www.radiokrakow.pl także opis meczu „minuta po minucie”. A informacje jak ściągnąć aplikację Radia Kraków na telefon, smartfon lub tablet znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków
[

]

Koroniarze zdecydowanie mniej cieszyli się z przymusowej przerwy. W odróżnieniu od Wisły, oni są „w gazie”. W ostatnich dwóch meczach zdobyli cztery punkty co pozwoliło im się oddalić od strefy spadkowej. Najpierw kielczanie wygrali 2-1 z Cracovią a następnie zremisowali 1-1 ze Śląskiem Wrocław. Progres widać także w grze zespołu, który w końcu nauczył się filozofii gry przyjętej przez trenera Pachetę.

Mimo wszystko faworytem piątkowego meczu jest Wisła. Krakowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, Korona jest trzynasta. Dodatkowo krakowianie w tym sezonie bardzo dobrze sprawują się w meczach na własnym boisku.

W piątek przekonamy się także czy akcja marketingowa krakowskiego klubu kazała się trafiona. Przypomnijmy, w związku ze słabą frekwencją na stadionie przy ulicy Reymonta, piłkarze postanowili założyć się ze swoimi kibicami. Zespół chciałby znów zagrać tak jak w czasie meczu z Legią Warszawa, przy komplecie widzów. Piłkarze rzucili więc wyzwanie: jeśli na meczach z Koroną Kielce oraz Śląskiem Wrocław łącznie na trybunach zasiądzie 32.500 widzów, przy czym na każdym meczu nie będzie mniej niż 15.000, fanów to na ostatni mecz przed przerwą świąteczną z Pogonią Szczecin będzie można wejść za symboliczną złotówkę.

Początek meczu w Krakowie o godzinie 20.30. Transmisja z tego meczu dostępna będzie w specjalnym kanale sportowym w internecie oraz przez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Raportów z boiskowych wydarzeń będzie można także słuchać w serwisach informacyjnych Radia Kraków od godziny 21.00. Na www.radiokrakow.pl także tekstowa relacja „minuta po minucie”. A informacje jak ściągnąć aplikację Radia Kraków na telefon, smartfon lub tablet znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków .