Wygrana Wisły Can Pack z Rivas

• date_range Środa, 2013.01.30 11:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:02 )
Koszykarki Wisły Can Pack raz jeszcze skorzystały z podpowiedzi swego trenera Jose Hernandeza, by po raz drugi pokonać w meczu Euroligi madrycki Rivas Ecopolis 74-66.

Jose Hernandez - trener wiślaczek

Wisła Can Pack Kraków zmierzyła się dzisiaj z Rivas Ecopolis Madryt w przedostatniej kolejce grupowej fazy rozgrywek Euroligi. Aby nie skomplikować swojej sytuacji musiała dołożyć wszelkich starań, by komplet punktów pozostał pod Wawelem.

Tak naprawdę, by do play off przystąpić z korzystnej pozycji krakowianki potrzebują nie jednego, a dwóch zwycięstw. Dzisiaj z Rivas i w ostatniej kolejce w tureckim Tarsie.

Początek dzisiejszego meczu w hali przy Reymonta o 18.00
Relacja LIVE

I kwarta
Wislaczki zaczynają chaotycznie. Myli się nawet Tina Charles.Swietnie zbiera jednak..
5' 5-4
Dora Horti bardzo aktywna.Srodkowa Wisły świetnie sie ustawia i asystuje...niestety tez rzuca niedokładnie.Kontry Rivas - znakomite
7' 7-9
Mimo pressingu Hiszpanek... De Mondt trafa za trzy...
8' 10-11
Tina Charles i Anke De Mondt... to chyba na nich wypada oprzeć nadzieje na wygraną Wisły
Belgijka dorzuca 2pkt z wolnych
9' 14-11
Charles trafia z faulem ale pudłuje z wolnego.Hiszpanki potrajają chwilami krycie Tiny...ale i krakowianki bronią w ostatniej akcji doskonale
Koniec kwarty.
16-13

II kwarta

Zmiana w Wiśle. Gre poprowadzi Paulina Pawlak.
Hiszpanki odrabiają straty błyskawicznie
12' 16-17
Czas dla Wisły
Jamajka Aneika Henry juz z trzecim przewinieniem . Trener Rivas- wścieka się..
Wisła wreszcie trafia.Oczywiscie Charles
14' 18-19
Zmiana w Wiśle.Kapitalna akcja Beard tuz po wejściu na parkiet.Krakowianki znow prowadzą
15' 22-21
Na boisku w składzie Wisły aż trzy Polki: Krężel, Pawlak i Żurowska.Jej rzuty wolne przynoszą 2 pkt
16' 26:21
Teraz solowa akcja Beard i celny rzut z faulem.Czas dla trenera Rafaela Martineza (Rivas)
17' 28-23
Twarda obrona Wisły zasługuje na uznanie.Skuteczność w ataku jednak niewielka. Rywalki też świetne w defensywie
18' 28-23
Beard jak baletnica .Lekko i efektownie.. korzysta z podwajanej kryciem Charles.Utrzymuje się 5 pkt prowadzenie Wisły
19' 30-25
Znowu Beard!!!.Chyba nie widziała kosza a trafiła.Ma już 10 pkt!
Kręzel zupełnie "odpuszczona" przymierzyła za trzy... i trafiła.Na 21 sek przed syrena czas dla szkoleniowca Wisły
20 ' 35-29
Akcja grana na Charles ale ta osaczona...Oddaje piłkę na półdystans i...W ostatniej sekundzie trafia Czarnecka!!!
Koniec II kwarty i I cześci meczu.Wisła prowadzi 8 pkt! Kwarta 21-16
Po I cześci meczu Biała Gwiazda górą !
37-29

Beard 12pkt Charles 8 pkt ... ale ile korzystają inne wiślaczki mając nieco swobody przy tak wielkim zaangażowaniu rywalek w krycie Tiny !
W zespole Rivas najskuteczniejsze Hiszpanka Cruz i Chilijka Morison - po 8 pkt

III kwarta

Wegierka Honti w pierwszej akcji III kwarty ogrywa De Mondt i trafia z faulem, ale pudłuje z wolnego
Dwa wolne Charles -celne.Po chwili dodaje jeszcze trafienie z rogu.
21' 41-31
Koncert Charles!!! Kiedy tylko Hiszpanki dają jej metr swobody trafia tak że... tylko bic brawo
23' 47-35
Pomaga Ouvina.2 pkt w efektownej akcji dwojkowej z De Mondt
25'49-35
Czas dla Rivas
Teras sprytny przechwyt Ouviny.Druzyna z Madrytu zupełnie zagubiona.Doping chyba także je przytłacza.rzadko graja w takich małych halach gdzie kibice "wiszą" im na plecach
26' 51-37
Moment rozluznienia Wisły.4 kolejne punkty dla Rivas...Za wcześnie na to.Hernandez krzyczy...Charles oczywiście trafia..z wolnych.Juz 18 jej punktow
27' 53-42
Beard ma 4 przewinienie.Zmiana.Żurowska za nią
28' 57-42
A Charles punktuje.Juz 20 na jej koncie.1/3 zdobyczy wiślackiej.
29'59-43
Ouvina na 8 sek przed koncem zagapiła się...a moze udawała.Jesli tak to znakomicie bo ruszyła przez połowe parkietu izaskoczyła rywalki.
Znow punkty dla Wisły rowno z syreną
Kwarta 24-16.Przewaga Wisły na 10 min przed koncem 16 punktowa!
61-45

IV kwarta

Rivas rzuca sie do ataku.szybkie rzuty.Wisła uśpiona powodzeniem?
32' 61-49
Mija 3 minuta a krakowianki bez punktu w kwarcie...Niepokój...Rywalki już 8 pkt
33'61-53
Bardzo ważne punkty Beard.Obrona Charles.
34' 63-53
Tina walczy jak lwica pod koszem rywalek.Dwa razy zbiera i w koncu trafia...Kryzys opanowany ale wynik wciąz niepewny
35' 65-56
Rivas już na pełnym ryzyku.3.30 do konca.szybkie akcje i szybkie rzuty.Obrona Wisły niezła ale skuteczność rzutowa "uciekła"
37'67-60
Na 2 min przed koncem ważna zbiorka Charles.Kontra i faul na Horti.Wegierka wzdycha cięzko i... pudłuje z wolnego raz , ale raz trafia
38' 68-60
Szalony i niecelny rzut Beard za trzy... Po co ???
39' 68- 62
60 sekund do konca.Tylko 6 pkt przewagi wiślaczek! Dwa wolne trafia Kurasova.. Zostały 4 pkt przewagi i 51 sek!!!
Jak zagrają krakowianki? Piłka do obstawionej i podwojonej Charles czy wykorzystanie swobody innej koszykarki?De Mondt bliska straty.Faulowana jednak.
72-66
Zbiorka Charles.Może najważniejsza w meczu.Zostało 10 sek Wisła nie odda piłki a ostatni rzut jest celny .Trafia ŻUROWSKA!!!!
74-66 dla Wisły Jest wygrana Białej Gwiazdy!!!