Choć rozgrywki już prawie na finiszu, to nadal trwa zacięta walka, zarówno o tytuł mistrzowski i miejsca na podium, jak i o utrzymanie w lidze. Po wczorajszej wygranej Korony przewaga Pasów nad zespołem z Kielc stopniała do zaledwie jednego punktu. Stąd kto wie czy nie mecz z Rakowem będzie kluczem do utrzymania.

Trener Cracovii Dawid Kroczek liczy na wygraną, która pozwoli odetchnąć z ulgą. Cracovia gra z ustępującym mistrzem Polski, który walczy o udział w europejskich pucharach, ale może zostać z niczym: "Raków ma swoje problemy. W ubiegłym sezonie osiągnął bardzo duży sukces, awansując do pucharów. Zasłużył na dobre słowa za to, jak funkcjonował. Ciężko się wypowiadać na temat zespołu nie będąc w środku. To sprawa sztabu szkoleniowego Rakowa, ich ból głowy. Musimy pamiętać, że gdy cały czas walczy się o mistrzostwo presja jest wysoka. Raków to poukładana drużyna, z dobrą organizacją gry, którą od lat zapoczątkował trener Papszun, a obecny sztab rozwija tę pracę. To zespół zorganizowany, ma swoje zasady. Ma też swoje braki i problemy i będziemy chcieli to wykorzystać".

Kroczek poprowadził zespół w pięciu spotkaniach. Wciąż zyskuje doświadczenie: "Każdy tydzień pracy na poziomie ekstraklasy to doświadczenie, krok w przód, a nie było za bardzo czasu na naukę, trzeba było szybko podejmować decyzje, za które się bierze odpowiedzialność. Każdy tydzień działa na moją korzyść".

Początek meczu o 12.30. Relacja w sportowym kanale internetowym Radia Kraków TRANSMISJE dostępnym także w aplikacji na smartfony i w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+  

Jak słuchać? Gdzie znajdziesz kanał TRANSMISJE? 

Najłatwiej korzystając ze specjalnej, bezpłatnej aplikacji Radia Kraków na smartfony i inne urządzenia mobilne. W aplikacji wybierz POSŁUCHAJ - INNE  KANAŁY, a następnie TRANSMISJE. Samą aplikację znajdziesz i zainstalujesz choćby w "Sklep Play".

Jeżeli korzystasz z komputera stacjonarnego otwórz naszą radiową stronę radiokrakow.pl w prawym górnym rogu znajdziesz na jasnoniebieskim tle ikonkę-trójkącik SŁUCHAJ, a po kliknięciu w nią wybierz kanał TRANSMISJE. Możesz też kliknąć w ten LINK.

Jeżeli masz radioodbiornik z cyfrowym systemem DAB+ (także w odbiorniku samochodowym) wybierz po prostu Radio Kraków.