Zima Wisły na podium GALERIA

• date_range Poniedziałek, 2013.12.16 16:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:15 )
Piłkarze krakowskiej Wisły przed własną publicznością pokonali szczecińską Pogoń 2-1. Zwycięstwo z "Portowcami" było dziewiątym z rzędu odniesionym przez Białą Gwiazdą na własnym stadionie.Teraz Wiślaków czekają święta i dwumiesięczna przerwa spędzona na ostatnim stopniu podium.

Wisła kończy rok zwycięstwem

Na Reymonta przyjechała ekipa wyjątkowo mocna w meczach wyjazdowych. Do tej pory "Portowcy" na obcym stadionie przegrali tylko dwukrotnie. Wisłę czekała więc wyjątkowo trudna i ostatecznie nieudana walka o utrzymanie serii dziewięciu wygranych spotkań bez straty choćby gola.
Portowcy do szturmu na bramkę ruszyli od samego początku. Strzały z dystansu Akahoshiego i Lisowskiego nie zagroziły jednak poważniej Białej Gwieździe, a ofensywne wejścia Japończyka kończyły się interwencjami Głowackiego i Jovanovicia. Po raz pierwszy Wiślacy zagrozili bramce Portowców w 11. Minucie. Po błędzie obrońcy Garguła wpadł lewą strona w pole karne i przed strzałem z najbliższej odległości powstrzymał go w ostatnim momencie wślizgiem Golla.
W 19 minucie Pogoń przekonała się, dlaczego Wisły przy Reymonta boi się każdy w lidze. Gargum ,m ,m ,ła wrzucił futbolówkę niemalże z linii końcowej, piłkę odbił na drugim słupku Guerrier, a formalności z odległości metra dopełnił głową Paweł Brożek.

Cztery minuty później powinno być już 2-0, po tym jak fenomenalnie do Guerriera za plecy obrońców zagrał Chrapek. Haitańczyk z najbliższej odległości, z pierwszej piłki, uniesioną wewnętrzną częścią stopy fatalnie przestrzelił. W 30 minucie po strzale z 25 metrów do wysiłku bramkarza Pogoni zmusił Emmanuel Sarki, który zaskakująco wyszedł na mecz w pierwszym składzie. Nigeryjczyk na 5 minut przed końcem pierwszej połowy miał jeszcze szanse, ale po fenomenalnym podaniu od Chrapka fatalnie przestrzelił z pierwszej piłki.
Podobnie jak pierwszą, tak i drugą połowę aktywniej rozpoczęli goście. Po raz pierwszy do poważniejszej interwencji Miśkiewicza groźnym strzałem z dystansu zmusił Frączczak. Odpowiedź Białej Gwiazdy była błyskawiczna. Najpierw po kontrze świetnie Guerriera uruchomił Paweł Brożek. Haitańczyk jednak nie zdołał pokonać Janukiewicza w akcji „sam na sam”. Po chwili okazję z 4 metrów miał Garguła, ale po zgraniu głową od Burligi nie zdołał opanować piłki na jeden kontakt i trafił wprost w golkipera Pogoni. O tym, że każda seria ma swój koniec Janukiewicz przekonał się w 53 minucie. Swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, po ładnym rozegraniu w trójkącie z Pawłem Brożkiem, zdobył Łukasz Burliga.
Po bramce numer 2 Wiślacy cofnęli się na własną połowę czekając na okazję z kontrataku. Te przychodziły dość łatwo, bo trener Wdowczyk dość szybko do boju posłał cały swój potencjał ofensywny. Tak ryzykowna gra przyniosła plony w 70. Minucie. Sam na sam z bramkarzem Wisły pomknął Robak, a Miśkiewicz powstrzymać go zdołał faulując ryzykownym wślizgiem. Po chwili jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany.
Podrażniona Wisła ruszyła do ataku, a już po chwili powinna była się cieszyć z karnego dla siebie. Po strzale Guerriera piłkę ręką dotknął Dąbrowski, ale sędzia tego zagrania nie dojrzał. Na dziesięć minut przed końcem bliski pokonania Janukiewicza był Chrapek, ale jego dość słabe i nieprzygotowane uderzenie odbił bez problemów golkiper Pogoni. 5 minut później po wyjściu 1 na 1 z Gargułą wyręczył go czystym wślizgiem od tyłu Dąbrowski. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry miał jeszcze okazję na gola zdobytego głową, ale piłka po jego uderzeniu z 4 metrów minimalnie minęła poprzeczkę.
Tylko najbardziej niepoprawni optymiści wróżyliby podium ekipie prowadzonej od tego sezonu przez Franciszka Smudę. Tymczasem po 21 kolejkach Wiślacy nie tylko zajmują trzecie miejsce, ale mają też wszelkie argumenty by myśleć o pogoni za liderem z Warszawy. Na dodatek, dzięki zwycięstwu Wiślacy zapewnili sobie spokojne święta i całą dwumiesięczną przerwę.

WISŁA Kraków 2 : 1 POGOŃ Szczecin

'19 Paweł Brożek (1-0)
'54 Łukasz Burliga (2-0)
'70 Marcin Robak (2-1)

Skład Wisły: Miśkiewicz, Piotr Brożek, Jovanović, Głowacki-żk, Burliga-żk, Guerrier('95 Stolarski), Stjepanović-żk, Chrapek('83 Boguski), Sarki('64 Małecki), Garguła-żk, Paweł Brożek

Skład Pogoni: Janukiewicz, Lewandowski, Dąbrowski-żk, Golla-żk, Lisowski('46 Bąk), Ława('60 Kort), Rogalski('60 Ouedraogo), Murayama, Akahoshi-żk, Frączczak, Robak

90:00+5 Koniec meczu!

90:00+4 W końcówce jeszcze rzut wolny po tym jak rzekomo faulował Głowacki. Sedzia znów się myli,a żółta kartkę ogląda kapitan Wisły!

90:00+1 Mnóstwo szczęścia Wisły w końcówce meczu! Po główce Dąbrowskiego piłka minimalnie mija poprzeczkę bramki Miskiewicza

90:00 Sędzia dolicza aż 4 minuty, a żółtą kartką kara faulującego Gargułę

'89 Żółta kartka dla Dąbrowskiego, po tym jak ten w środku pola powstrzymał akcję Wisły zagraniem ręką

'86 Świetna interwencja Dąbrowskiego ratuje Pogoń przed bramką po wyjściu 1 na 1 Garguły

'83 Druga zmiana w zespole Wisły. Chrapka zastępuje Boguski

'80 Fantastyczne podanie Burligi do wychodzącego Chrapka i kiepski strzał młodego Wiślaka. Pewnie broni Janukiewicz. Na dobitkę nie było już szans, bo nim Chrapek się podniósł, do futbolówki dopadł Dąbrowski

'77 Bąk marnuje akcję Pogoni, dośrodkowując prosto w ręce Miśkiewicza.

'74 Teraz powinien byc karny dla Wisły! Fantastyczny dybling Guerriera zakończony strzałem z ostrego kąta i piłka odbija się od ręki jednego z obrońców! Sedzia jednak tego nie wiedział, a z kontrą wyszli goście. Po chwili znów było groźnie pod po przeciwnej stronie boiska. Potężne uderzenie Marcina Robaka i futbolówka odbija się od poprzeczki!

'70 GOL! Sam poszkodowany strzałem po ziemi przy prawym słupku zamienia jedenastkę na bramkę. Miśkiewicz był bardzo bliski sięgnięcia jeszcze piłki, ale ta została posłana z niezwykłą precyzją. To oznacza koniec trwającej ponad 9 spotkań serii bez straty bramki na własnym obiekcie

'70 Karny dla Pogoni! Miśkiewicz fauluje wychodzącego sam na sam Robaka!

'68 Znów niewiele zabrakło Guerrierowi. haitańczyk czysto trącił piłke po wrzutce z rogu Małeckiego, ale ta przeleciała tuż obok prawego słupka

'65 Piotrek Brożek ładnym wślizgiem zatrzymuje pędzącego prawą flanką Frączczaka

'64 Zmiana numer 1 w Wiśle. Sarkiego zastępuje Małecki

'60 Łukasz Burliga ukarany żółtą kartką za przypadkowe kopnięcie Akahoshiego w....zęby. Boisko opuścili Ława i Rogalski. W ich miejsce Kort i Ouedraogo

'59 I w końcu nie ma żadnych watpliwości! Akahoshi ukarany żółtą kartka po taktycznym faulu na wychodzacym lewym skrzydłem Guerrierze

'54 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Łukasz Burliga zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym seoznie! Po fantastycznym rozegraniu w trójkącie z Pawłem Brożekiem prawy obrońca Wisły z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki!

'51 Ach! Paweł Brożek świetnie podał na głowe do Burligi, a ten błyskawicznie odegrał do wychodzącego środkiem Garguły. ten nie zdołał opanować piłki na jeden kontakt i z najbliższej odległości udrzył, wprost w Janukiewicza

'49 Fatalnie Guerrer ! Po znakomitym podaniu od Brożka, piłkę 30 metrów od bramki dostał osamotniony juz Haitańczyk, ale gracz Wisły nie zdołał ograć wychodzacego z bramki Janukiewicza, a po chwili dogonili go obrońcy

'47 Po raz pierwszy do interwencji zmuszony był Miśkiewicz! Bramkarz Wisły pewnie odbił piłkę po strzale Frączczaka

'46 Początek drugiej połowy. Pogoń zaczyna ją z jedną zmianą. Lisowskiego zastępuje Bąk

45:00+1 Koniec pierwszej połowy. Wisła grająca bardzo ładny dla oka futbol na razie bliska jest sprawienia sobie pierwszego świątecznego prezentu w postaci 3 punktów do ligowej tabeli

'43 Próba płaskiego podania Garguły do stojące w środku pola karnego Guerriera. Odbija to Dąbrowski wyjaśniając sytuację

'39 Fenomenalna okazja dla Wisły! po rozegraniu z Gargułą z linii bocznej pola karnego mocno piłkę w środek wstrzelił Charpek, a z pierwszej piłki potężnie, ale obok słupka przymierzył Sarki!

'37 Lewandowski dosłownie powiesił się na atakującym Sarkim powodując jego upadek, ale ponownie to goście są faworyzowani i nadal nie ma indywidualnej kary dla zawodnika Pogoni

'35 Sędzia Jarzębiak nie miał za to wąpliwości w dość kontrowersyjnej sytuacji, po wślizgu Stjepanovicia i Macedończyk jako pierwszy w tym meczu obejrzał żółty kartonik

'34 Prawym skrzydłem rozpędzał się Sarki, ale powstrzymał go faulem Mateusz Lewandowski. Sędzia ponownie nie sięgnął po żółty kartonik, choć i tym razem było to co najmniej zasadne

'30 Strzał Sarkiego z 25 metrów z największym trudem łapie Janukiewicz! Futbolówka mogła zaskoczyć golkipera Pogoni, bo chwile przed tym jak wpadła w jego ręce zdążyła jeszcze skozłować

'29 Znów ładna, składna akcja Wisły! Tym razem Chrapek powstrzymany wślizgiem z prawej strony pola karnego Pogoni

'27 Kolejna próba Akohoshiego z dystansu i znów wysoko nad bramką Wisły

'23 Powinno być już 2-0, po tym jak fenomenalnie do Guerriera za plecy obrońców zagrał Chrapek. Haitańczyk z najbliższej odległości, z pierwszej piłki, uniesioną wewnętrzną częścią stopy fatalnie przestrzelił!

'19 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Wrzutka Garguły niemalże z linii końcowej, piłkę odbił na drugim słupku Guerrier ,a formalności z odległości metra dopełnił głową Paweł Brożek!

'17 Wydawało się , że nic już z tego nie będzie, ale po podaniu na lewe skrzydło do Guerriera Haitańczyk włączył wyższy bieg i asekurujący piłkę obrońca zmuszony był do wybicia jej poza boisko

'16 Starcie Frączczaka z Jovanoviciem i faul na Serbie tuż przy linii wyznaczającej środek boiska

'14 Ława uderza z dystansu na bramkę Wisły, choć na czystej pozycji stał po drugiej stronie Robak

'11 Fantastyczna okazja Łukasza Garguły po błędzie w wybiciu Lisowskiego! Pomocnik wpadł lewą stroną w pole karne i przed strzałem z najblizszej odległości powstrzymał go w ostatnim momencie wślizgiem Golla.

'10 Próba wrzutki z prawej strony w wykonaniu Piotra Brożka ląduje w rękawicach bramkarskich Janukiewicza

'6 Golla brzydko potraktował faulem Pawła Brożka i wydaje się, że uniknął kartki tylko dlatego, że to początek meczu

'5 Znów próba Portowców z dystansu. Tym razem uderzenie po ziemi Lisowskiego nie sworzyło żadnego zagrożenia pod bramką Wisły

'4 Groźne uderzenie Akahoshiego z okolic 25 metra i piłka frunie nad bramką Miśkiewicza

'3 Pogoń od początku w natarciu! Portowcy próbują podejść pod bramkę Wisły atakiem pozycyjnym i krótkimi podaniami na jeden kontakt

'1 Gramy. Opóźnienie było spowodowane problemami technicznymi po stronie nadawcy sygnału telewizyjnego.

18:02 Początek spotkania opóźni się o około 10-15 minut. Przyczyny na razie nie są znane

17:55 Stawką dzisiejszego spotkania jest najniższy stopień podium, o który krakowianie walczą z Lechem. Poznaniacy zgromadzili dotąd 34 punkty i mając jeden rozegrany mecz więcej wyprzedzają Wisłę lepszym stosunkiem meczów bezpośrednich

17:52 Dla kilku piłkarzy Białej Gwiazdy może to być ostatnie spotkanie w czerwonej koszulce Wisły. W tym gronie jest m.in. Patryk Małecki, o którym mówi się, że może przejść do... Pogoni Szczecin

17:45 Trener Smuda ma dziś wyjątkowo duże pole do manewru w składzie. Z pewnością nie zagra dziś tylko Gordan Bunoza, którego zastąpi Piotr Brożek. Zaskoczeniem jest też obecność w pierwszym składzie Emmanuela Sarkiego. W kilku ostatnich meczach na pozycji prawo-skrzydłowego spotkanie zaczynał Rafał Boguski

17:33 Na Reymonta przyjechała ekipa wyjątkowo mocna w meczach wyjazdowych. Do tej pory "Portowcy" na obcym stadionie przegrali tylko dwukrotnie. Wisłę czeka więc wyjątkowo trudna walka o utrzymanie serii dziewięciu wygranych spotkań bez straty choćby gola.