Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

DDOM w brzeskim szpitalu otwarty. To dobra wiadomość dla wielu pacjentów

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2019.03.11 16:45 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:05 )
W brzeskim szpitalu uroczyście otwarto dziś Dzienny Dom Opieki Medycznej oraz odremontowany Odział Ortopedyczny i nową Centralną Sterylizatornię. Odział Ortopedyczny po remoncie działał będzie jako oddział urazowo-ortopedyczny, został odnowiony przede wszystkim z myślą o niepełnosprawnych pacjentach.

fot: Paweł Topolski

posłuchaj dr. Adama Smołuchy
Otwarcie Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku

Zakupiono do niego nowe wyposażenie sal pacjentów, dodatkowo szpital wzbogacił się o nową  aparaturę medyczną służącą  do diagnostyki chorób układu kostno-stawowego.
Otwarty dziś w brzeskim szpitalu Dzienny Dom Opieki Medycznej to natomiast  propozycja dla pacjentów, którzy po leczeniu szpitalnym nadal potrzebują fachowej opieki, a nie mogą na nią liczyć w domu. Żeby nie musieli zostawać w szpitalu, lecznica w Brzesku stworzyła możliwość korzystania z dziennej opieki medycznej.

Rozwiąże to problem tych pacjentów, których można po pobycie w szpitalu wypisać do domu, ale z przyczyn socjalnych nie można tego zrobić.Dom będzie zapewniał bezpłatną opiekę od rana do wieczora, razem z wyżywieniem i transportem. Z takiej pomocy będzie mogło skorzystać 15 pacjentów - w szczególności seniorów - ale maksymalnie do miesiąca. Mają tam dochodzić do zdrowia np. po operacji biodra czy zapaleniu płuc - wyjaśnia dyrektor Adam Smołucha.

Na wszystkie inwestycje placówka dostała dofinansowanie ze środków europejskich i państwowych.


Szpital Powiatowy w Brzesku to dziesięć dużych oddziałów, które dysponują 270 łóżkami. W ciągu roku w placówce jest hospitalizowane 12 tysięcy osób. Przez SOR przy szpitalu przewija się rocznie 17 tys. osób, a w przychodniach ambulatoryjnych realizowane jest  ponad 200 tys. wizyt rocznie.

 

Agnieszka Wrońska/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię