Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Duże zainteresowanie dniami otwartymi na porodówce szpitala im. Szczeklika w Tarnowie

Duże zainteresowanie przyszłych rodziców dniami otwartymi na oddziale ginekologiczno-położniczym i noworodków szpitala imienia Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Placówka, która ma 184 lata, niedawno wyremontowała część przeznaczoną dla kobiet w ciąży, porodów oraz opieki nad mamami i noworodkami. Żeby przygotować przyszłych rodziców, w tym przede wszystkim kobiety w ciąży, szpital imienia Edwarda Szczeklika zorganizował dni otwarte, w których w piątek i sobotę bierze udział 90 osób.

fot: Paweł Topolski

Posluchaj co mówią Agnieszka i Przemek

Mamy na celu przełamanie tabu, żeby z oddziału zamkniętego stać się oddziałem otwartym, który pacjentka może zobaczyć wcześniej i przełamać swoje lęki. Na bloku porodowym dysponujemy bardzo nowoczesnym sprzętem, ale przede wszystkim staramy się otoczyć pacjentki opieką profesjonalną. Mamy również tak zwane fotele wertykalne, już pierwsza grupa pacjentek tam jest, jedna nawet się przymierzała, była zachwycona - dostała pilota w rękę i mogła sobie sama sterować pozycję, jaką przybiera się w trakcie porodu

wyjaśniała Hanna Felis - Zygła ze szpitala imienia Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Posłuchaj co mówi Hanna Felis - Zygła

Miejsca do udziału w tym wydarzeniu skończyły się już dwa tygodnie temu. "Jesteśmy przed rozwiązaniem. Jeszcze dwa miesiące. Chcieliśmy odgonić lęki i zobaczyć, jak to wygląda od środka. Jak przyjdziemy na poród, będziemy się czuli pewniej. Na pewno chciałem, żeby moja żona i dzieciątko byli w najlepszych rękach. Jak tu przychodzę, to wiem, gdzie moja żona będzie leżeć, poznaję ludzi. Jestem za. Warto z takich dni korzystać" - mówili reporterowi Radia Kraków Agnieszka i Przemek.

Ze względu na ogromne zainteresowanie dniami otwartymi oddziału ginekologiczno-położniczego i noworodków szpital imienia Edwarda Szczeklika planuje je powtórzyć w przyszłości.

Niedawny remont tej części tzw. starego szpitala w Tarnowie kosztował ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych. W 2021 roku urodziło się tam ponad 600 dzieci, w ostatnim roku 700, a w tym roku szpital imienia Edwarda Szczeklika spodziewa się 800 porodów. Tylko w czerwcu przyszło tam na świat 71 dzieci.

Ze względu na ogromne zainteresowanie dniami otwartymi niedawno wyremontowanego oddziału ginekologiczno położniczego i noworodków, tzw. stary szpital chce organizować kolejne takie wydarzenia. W 2021 roku urodziło się tam ponad 600 dzieci, w ostatnim roku 700, a w tym roku szpital imienia Edwarda Szczeklika spodziewa się 800set porodów. Tylko w czerwcu przyszło tam na świat 71 dzieci.
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię