Chcemy promować takie miejsca, aby mieszkańcy wiedzieli, że na narty mogą wybrać się także w okolicach Tarnowa. Tu są świetne warunki do nauki jazdy na nartach 

- mówi Marta Malec - Lech z zarządu Województwa Małopolskiego. Wójt gminy Gromnik Bogdan Stasz dodaje, że na stok w Siemiechowie przyjeżdżają także turyści z Podkarpacia.
 
Na stoku w Siemiechowie przez cały dzień trwać będzie akcja "Pokaż się - niech Cię zobaczą" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach akcji korzystający ze stoku otrzymają odblaski i gadżety województwa małopolskiego.

Na stoku akcje profilaktyczną prowadzą też policjanci, a przedstawiciele Lasów Państwowych zachęcają by zimą wybrać się też na spacer do lasu -są dwa ciekawe miejsca w regionie tarnowskim, które o tej porze roku warto zobaczyć mówi Tomasz Płuska z nadleśnictwa Gromnik - kompleks lasów tuchowskich i ścieżka w miejscowości Bieśnik pod Zakliczynem.

Młodzież, która dziś korzystała ze stoku w Simiechowie nie ukrywa swojej radości z rozpoczęcia się ferii. Przerwa zimowa w Małopolsce potrwa do 25 lutego.