Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Karetka transportowa wyruszyła z Krakowa do Ukrainy

  • Marcin Golec
  • date_range Niedziela, 2023.06.11 13:05 ( Edytowany Niedziela, 2023.06.11 13:13 )
To kolejny dar dobrego serca, który wyruszył w drogę z Tarnowa do objętej wojna Ukrainy. Tym razem jest to karetka transportowa, która będzie służyć we flocie Chersońskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego Rady Obwodu Chersonia. Samochód już wyruszył w drogę. Zatrzymać się ma we Lwowie, gdzie zabrany zostanie dodatkowy ładunek medyczny, po czym wyruszy w dalszą drogą na linię frontu.

Fot. Marcin Golec

Ambulans odebrali ukraiński wolontariusze. Jeden z nich Bohdan przyznaje, że taki samochód idealnie wpisuje się w potrzeby służby przyfrontowej:

Mówi ukraiński wolontariusz Bohdan

Ambulans udało się pozyskać dzięki staraniom tarnowskiej fundacji "Kromka Chleba". Jej prezeska Anna Czech przyznaje, że wbrew pozorom nie było to zadanie łatwe i wymagało zaangażowania wielu osób:Zaczęłam w różnych miejscach stukać, pukać i prosić w różnych samorządach. Udało się w końcu. Koleżanka w Zakopanem miała samochód, który był nieużywany. Udało nam się to wszystko formalnie przeprowadzić.


Ambulans przez kilka ostatnich lat stał nieużytkowany w Zakopanem. Został pozyskany przez tarnowską Fundację Kromka Chleba. Przeprowadzono niezbędne naprawy, samochód został także gruntownie umyty i przeszedł przegląd techniczny. Po zatankowaniu mógł wyruszyć do Ukrainy.


Tematy:
Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię