Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolska ma 27 nowych księży. To ewenement

14 młodych mężczyzn przyjęło święcenia kapłańskie w tarnowskiej katedrze, a 13 w w katedrze na Wawelu. I są to najliczniejsze święcenia w całej Polsce - po 9 nowych księży będzie miała Archidiecezja Warszawaska i Diecezja Radomska. W większości diecezji w kraju przybędzie po kilku kapłanów, a w Archidiecezji Warmińskiej oraz Szczecińsko - Kamińskiej w ogóle nie będzie w tym roku nowych księży. Dlatego sobotnie święcenia w Tarnowie i Krakowie to pewien ewenement.

fot. ks. Tomasz Śpiewak, Portal Diecezji Tarnowskiej

posłuchaj księży Michała Plichty oraz Mateusza Kubalicy
Do tego dnia w tarnowskim seminarium przez 6 lat przygotowywało się 14 młodych mężczyzn w tym ks. Michał Plichta z Brzeska, dla którego było to ogromne przeżycie i radość. 
"Moment święceń to chyba najpiękniejszy moment w moim życiu, najbardziej radosny. Powołanie, takie wezwanie od Pana Boga traktuje jako prawdziwą przygodę na całe życie. W której wiadomo, że są momenty trudniejsze, ale są też momenty piękne i podnoszące na duchu. Więc wydaje mi się, że takie spojrzenie jak na przygodę zwłaszcza z takiej męskiej perspektywy też, myślę, że to jest taka perspektywa, która daje nadzieję. Myślę, że ufnością Panu Bogu jesteśmy gotowi na wszystko". 
Jutro 27 nowych księży w Diecezji Tarnowskiej oraz Archidiecezji Krakowskiej odprawi Msze Święte w swoich rodzinnych parafiach i będą świętowali podczas prymicji, a za kilka dni dowiedzą się gdzie będą pracowali na swoich pierwszych parafiach. 
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię