- To bardzo ważna ulica w układzie komunikacyjnym. Dziesiątki tysięcy pojazdów przetaczają się tam każdej doby. Tam nie ma chodnika po stronie dawnych koszar. Będzie chodnik, ścieżka rowerowa, dodatkowe oświetlenie i przebudowane zostaną zatoki autobusowe. Oczywiście wymieniona też zostanie nawierzchnia. Prace rozpoczną się na dniach. Najpierw przygotowawcze, a jak pogoda się ustabilizuje, ruszą prace remontowe. Przez kilka miesięcy poruszanie się w centrum będzie trudniejsze. Mamy jednak dwie równoległe ulice: Krasińskiego i Pułaskiego. One przejmą to obciążenie na czas remontu - podkreśla prezydent Roman Ciepiela. 

Od wtorku przez 5 dni na ulicy Szkotnik w centrum Tarnowa będzie można napotkać na chwilowo wprowadzony ruch wahadłowy. Natomiast po rozpoczęciu docelowych prac - od wiosny - kierowców będą tam już czekały poważne utrudnienia i prawdopodobnie ruch jednokierunkowy.

Remont ulicy Szkotnik ma kosztować około 12 milionów złotych, z czego prawie 4,5 miliona to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury.