- Dotacje wyłudzano m.in. na uczniów, co do których wskazywano, że to uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. W rzeczywistości ci uczniowie takich orzeczeń nie posiadali - wyjaśnia rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, sędzia Tomasz Kozioł.

Prowadzący Młodzieżowy Ośrodek Socjoterpaii oraz szkoły przy ulicy Okrężnej pobierali także dotacje na uczniów, którzy w rzeczywistości nie uczęszczali na zajęcia. Centrum Edukacji Libertia wyłudziła też dotacje na remonty budynków. Pieniądze były jednak przeznaczane na prywatne cele, jak wynajem domu czy przejazdy taksówkami. Podczas gdy budynki, w których centrum prowadziło swoje placówki były zaniedbane.

Oskarowi S., Bożenie S., Ewie C. oraz dwóm innym osobom za oszustwo i przywłaszczenie kwot o znacznej wartości grozi do 10 lat więzienia oraz konieczność zwrotu wyłudzonej dotacji.

Prowadzący Tarnowskie Centrum Edukacji Libertia podejrzani o wyłudzenie prawie 7 milionów dotacji

Piątek, 2019.10.25


Pod koniec 2019 roku prowadzenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz szkół przy ulicy Okrężnej przejęła fundacja Generation Bridge. Kontrole nadal wykazują tam jednak pewne nieprawidłowości.