- Zakres prac jest duży, ale ZDiK nie przewiduje całkowitego zamknięcia ulicy dla pojazdów i pieszych. Czasowa organizacja ruchu zakłada jednak objazdy i zmianę lokalizacji miejsc dla pieszych. Będzie jeden kierunek na odcinku ulicy Szkotnik od Mościckiego do Szujskiego - mówi rzecznik prezydenta Tarnowa, Ireneusz Kutrzuba.

W ramach remontu ulicy Szkotnik w centrum Tarnowa zostaną przebudowane skrzyżowania, powstanie ścieżka rowerowa, a także nowe energooszczędne oświetlenie. Zmodernizowana zostanie również zatoka autobusowa. Prace będą kosztowały ponad 11 milionów 800 tysięcy złotych, z czego 4 miliony 390 tysięcy złotych pozyskano z Ministerstwa Infrastruktury.

Objazd do Mościckiego i Szujskiego poprowadzony zostanie od ulicy Klikowskiej ulicą Krasińskiego. Na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Krakowskiej zostanie zmienione pierwszeństwo przejazdu.

Praca sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Szujskiego-Szkotnik zostanie utrzymana. Wyłączona zostanie natomiast sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Szujskiego-Mościckiego. Tu będzie wprowadzone ręczne kierowanie ruchem.

Na ul. Mościckiego, przed ul. Szkotnik, zmienione zostaną lokalizacje przejść dla pieszych. Nowe będą wyznaczone w większej odległości od skrzyżowania.