Gotfryd podkreśla, że to pierwszy samochód służbowy w historii gminy Szerzyny i to pozyskany bezpłatnie. "Pojazd w urzędzie musi być do dyspozycji wójta i urzędników. W każdym tygodniu udajemy się do Krakowa czy do Warszawy. Jeździmy też po różnych instytucjach w Małopolsce. W dzisiejszym świecie nie da się wykonywać zadań służbowych bez przemieszczania się. Samochód jest bezpieczny i zapewnia komfort podróży" - mówi.

Podczas poprzedniej kadecji wójt przejechał swoim prywatnym samochodem 150 tysięcy kilometrów do celów służbowych. Z BMW, które gmina otrzymała bezpłatnie, trzeba zdemontować systemy świetlne i dźwiękowe, w które było wyposażone. Wójt nie może ich używać. 

Grzegorz Gotfryd dodaje, że w nieodpłatnym pozyskaniu przez gminę Szerzyny pojazdu wycofywanego z Głównego Inspektoratu Transportu w Warszawie pomógł poseł Wiesław Krajewski. Wójt liczy na to, że służbowe BMW posłuży jemu oraz gminie jeszcze co najmniej przez dwie kadencje. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)