Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zjazd z autostrady w Brzesku uda się jednak wybudować na czas?

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2015.03.23 12:44 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:21 )
Trwa mobilizacja na budowie zjazdu z autostrady w Brzesku. Prace ruszyły pod koniec lutego i od razu idą pełną parą, bo wykonawca ma bardzo mało czasu na wybudowanie docelowego połączenia autostrady ze starą krajową czwórką. Jak już mówiliśmy w Radiu Kraków, firma IMB Podbeskidzie jeszcze przed rozpoczęciem robót sygnalizowała, że z przyczyn od niej niezależnych, może nie zdążyć do końca roku.

fot: Bartłomiej Maziarz

Posłuchaj rozmowy z dyrektorem GDDKiA w Krakowie, Tomaszem Pałasińskim
Budowa zjazdu z autostrady w Brzesku

Dyrektor GDDKiA w Krakowie, Tomasz Pałasiński, który odwiedził budowę jest jednak optymistą. "Nie obawiam się o tempo robót. Wykonawca jest zmobilizowany. Obawiam się jedynie pogody, ale miejmy nadzieję, że będzie dobrze. Na przełomie listopada i grudnia pierwsze samochody powinny przejechać tym łącznikiem" - mówi Pałasiński.

Wykonawca w rozmowie z Radiem Kraków obiecał, że będzie się o to starał, ale na ten moment nie może za to ręczyć. Prezes firmy IMB Podbeskidzie Roman Rogowski pod koniec stycznia wyjaśniał: "Mimo wysiłków, trochę przedłużyło się projektowanie. To nie była nasza wina. Weszło nowe prawo geodezyjne i dłużej trwały podziały działek. Jest tam do przełożenia m.in. gaz wysokoprężny. GAZ-SYSTEM powiedział nam już, że na przekładkę wpuści nas najwcześniej w kwietniu, a to z kolei limituje budowę nasypu".

Do wybudowania docelowego zjazdu z autostrady w Brzesku, kierowcy będą korzystali ze zjazdu tymczasowego na wyremontowanej ulicy Leśnej.

Budowa zjazdu w Brzesku do starej krajowej czwórki to pierwszy fragment tak zwanej "zachodniej obwodnicy". W planach GDDKiA jest kontyunacja tej drogi z estakadą nad drogą 94, później po łuku, aż do drogi numer 75 do Nowego Sacza w okolicach boisk treningowych KS Okocimskiego.

"Mamy skończoną koncepcję przebiegu drugiego etapu. Czynimy starania o środki finansowe na projektowanie i budowę następnego etapu. W najbardziej optymistycznym wariancie ta droga mogłaby powstać w okresie od 2 do 3 lat, bardziej pesymistycznym 3 - 4" - przyznał dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.

Wiele w tej sprawie zależy od zatwierdzenia przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020, co ma nastąpić w lipcu. Dyrektor Pałasiński liczy bowiem na to, że drugi etap brzeskiej obwodnicy udałoby się wybudować z oszczędności, a potrzeba na to około 35 milionów złotych. "Jeśli tak się nie stanie to będziemy się starali o środki budżetowe" - dodał podczas konferencji prasowej na budowie zjazdu Pałasiński.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię