To jest z naszej strony chęć uzyskania pewnej deklaracji, potwierdzenia tego, że przekazujemy nasze głosy osobom, które mają w założeniu dbanie o to miasto. Nie tylko o ekonomię, ale również o tę część gospodarki użytkowej, żeby miasto nie stało się miastem bruku i cegły, ale było miłym do mieszkania i korzystania z jego walorów

- przekonywał Pan Artur z Grupy Czapskiego, która zabiega o zachowanie terenu zielonego po dawnej strzelnicy na Piaskówce.

Pod postulatami podpisało się do tej pory około 30 kandydatów na radnych, kandydaci na prezydenta Jakub Kwaśny oraz Henryk Łabędź. Swojego podpisu odmówił natomiast Krzysztof Rodak, tłumacząc podczas debaty kandydatów zorganizowanej przez Radio Kraków, że nie będzie kupował sobie w ten sposób głosów wyborców, a sprawę trzeba dokładnie przeanalizować.

"Należy najpierw sporządzić plan zagospodarowania tego terenu z uwzględnieniem bioróżnorodności, która tam występuje, poszanowaniem dla ochrony środowiska. Natomiast uważam, że praktyki takie, że za głosy wyborcze kandydaci podpisują deklaracje, które zobowiązują miasto do wydatków inwestycyjne, bo w deklaracji była mowa o urządzeniu parku, są populistyczne i nieodpowiedzialne. Ja reprezentujący komitet wyborczy Tak dla Tarnowa, żadnej grupie tarnowian nie podpisałbym tego typu deklaracji. Dlatego, że poważnie traktuje tarnowian, którzy będą podejmowali, myślę rozsądną decyzję przy głosowaniu. Jak się dwa razy obieca, to nawet nie trzeba tego zrobić. Wiem, że są tacy kandydaci, którzy podpisaliby cokolwiek, co im się podstawia za głosy wyborców. My tak nie rozumujemy. My jesteśmy odpowiedzialni. Dlatego to nie jest różnica zdań: wpuścić czy nie wpuścić dewelopera, bo taki problem przerabia dzisiaj miasto. Bo zamiast wcześniej opracować plan zagospodarowania przestrzennego terenu, zarezerwować tereny na tereny zielone i nowoczesne rozwiązania w zakresie zagospodarowania przestrzennego i nie byłoby problemu". - przekonywał podczas debaty Radia Kraków kandydatów na prezydenta Tarnowa Krzysztof Rodak.

Jakub Kwaśny odpowiedział, że prezentuje odmienne podejście i woli, żeby mieszkańcy wiedzieli czego się spodziewać. "Po konkretach i działaniach poznamy tak naprawdę dobrego prezydenta".

Deklaracje dotyczącą zachowania terenu zielonego na terenie po dawnej strzelnicy do tej pory podpisali:

Kandydaci na prezydenta:

Jakub Kwaśny, Henryk Łabędź. Krzysztof Rodak z ugrupowania Tak dla Tarnowa nie podpisze.

Kandydaci do Rady Miejskiej:

Nasze Miasto Tarnów - 18 podpisali m.in. - Grażyna Barwacz, Wiktor Bochenek, Tadeusz Żak,  Jadwiga Krążel, Anna Mach, Daniel Wardzała, Anna Grygiel, Edyta Ropek, Tadeusz Bałchanowski, Agnieszka Wolińska-Kulpa, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Część podpisów jest trudna do odczytania, a były zbierane na konwencji, więc zbiorowo, dlatego liczba podpisów (18) nie pokrywa się z liczbą wymienionych nazwisk.

PiS - 4 deklaracje: Józef Gancarz, Mirosław Biedroń, Ryszard Nejman, Mateusz Pachota, Jolanta Żurowska.

KO - 6 deklaracji: Krzysztof Janas, Krystyna Mierzejewska, Marek Ciesielczyk, Sebastian Stępek, Agnieszka Danielewicz, Kinga Klepacka.

TAK dla Tarnowa - 1 - Krzysztof Skrobiś (połowicznie, czyli podpisał punkty 3 i 4).

pieczyć teren przeznaczony pod zabudowę, zbierając podpisy poparcia od kandydatów w wyborach samorządowych