W piątek odbyło się robocze spotkanie dotyczące przygotowania medycznego na ŚDM. Takich spotkań ma być więcej, tak aby do 15 marca udało się opracować dokładny plan zabezpieczenia wszystkich wydarzeń związanych ze spotkaniem młodych. Dyrektorzy szpitali liczą, że w końcu pojawią się konkretne informacje, jak placówki powinny się przygotować na przyjazd pielgrzymów.

Dyrektor szpitala w Bochni o tym, że jego szpital będzie pełnił funkcję szpitala polowego, dowiedział się w poniedziałek z mediów. Czy mimo chaosu informacyjnego można przygotować pracę placówki na czas Światowych Dni Młodzieży?

- Organizujemy różne szkolenia, ograniczyłem też możliwość brania urlopów na okres Świadowych Dni Młodzieży. Potrzebne jest też doposażenie szpitala - powiedział Radiu Kraków Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiego szpitala.

Mniej optymistycznie nastawiony jest Jarosław Gucwan, kierownik szpitalnego oddziału ratunkowego. - Jest bardzo wiele niewiadomych - powiedział. -  Nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić jakich środków i jakiego sprzętu byśmy potrzebowali na wypadek katastrofy.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i Wieliczce - potrwają od 26 do 31 lipca. Szacuje się, że w wydarzeniu może wziąć udział 2,5-3 mln osób.

 

Teresa Gut, jgk