Radio Kraków
 • A
 • A
 • A

Zastanawiasz się nad zmianą pracy? Sprawdź jakie kierunki oferuje szkoła policealna GoWork!

W obecnej pracy nie czujesz się dobrze? W wykonywanym zawodzie nie ma dobrych perspektyw rozwojowych i finansowych? A może chcesz nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji zdobyć cenne na rynku pracy umiejętności? Nie musisz iść na studia i kupować drogich kursów. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest nauka w Szkole Policealnej GoWork. Zobacz, jakie kierunki i zawody są na wyciągnięcie ręki!

Zmiana pracy - czy szkoła policealna to dobry pomysł?

Czasami zmiana pracy to jedyne wyjście. Przyczyniają się do tego niezadowalające warunki, przemęczenie, poczucie niespełnienia. Jednak rynek pracy jest bardzo wymagający, dlatego, aby znaleźć inne miejsce pracy, trzeba uzyskać odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Jak to zrobić?

Można iść na studia albo kupić drogie kursy. Jednak znacznie mniej czasochłonnym i kosztownym rozwiązaniem jest nauka w szkole policealnej. Może się zapisać do niej praktycznie każdy, kto dysponuje świadectwem ukończenia szkoły średniej. Na korzyść szkoły policealnej przemawia również duży wybór zarówno jeśli chodzi o tryb nauki, jak i same kierunki.

Odejście od pracodawcy z dnia na dzień bez nowej pracy jest dość ryzykownym posunięciem. Znalezienie kolejnego etatu może trwać miesiącami. Dzięki możliwościom oferowanym przez szkołę policealną można śmiało łączyć aktualną pracę z uczestnictwem w zajęciach, zdobywając umiejętności niezbędne u nowego pracodawcy.

Szkoła policealna jako sposób na przebranżowienie

Coraz więcej pracowników decyduje się na odważny krok, jakim jest przebranżowienie. Potrzeba zdobycia nowych umiejętności, sprawdzenia się na odmiennym stanowisku, czy w innym środowisku jest czasami konieczna, by zacząć się naprawdę rozwijać.

Oferowane w szkole policealnej zawody dotyczą różnych branż, dlatego osoba, która do tej pory pracowała jako sprzedawca, może z powodzeniem po roku lub dwóch kształcenia stać się florystą, manikiurzystką, dietetykiem, czy masażystą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrany kierunek w ogóle nie łączyć się z dotychczasowym zajęciem.

Dzięki możliwości nauki nowych umiejętności z różnych branż można odkryć w sobie ukryte talenty i znaleźć stanowisko, na którym poczujemy się naprawdę dobrze. Co więcej, zdanie egzaminu i uzyskanie certyfikatu zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia w innej branży w przeciwieństwie do sytuacji, gdy pracownik chciałby sam zaczynać od zera.

Praca po szkole policealnej

Możliwości zatrudnienia po szkole policealnej jest naprawdę sporo. Wiele z oferowanych kierunków dotyczy zawodów deficytowych, a więc takich, na których odnotowuje się w Polsce niedobór kandydatów. To oznacza, że zdobycie danego certyfikatu zdecydowanie zwiększa szanse sukces i daje przewagę nad konkurentami na rynku pracy.

Szkoła Policealna GoWork ma w swojej ofercie szeroki wybór kierunków, które dotyczą sektora medycznego, kosmetycznego, gastronomicznego, administracyjnego, ekonomicznego, czy społeczne. W związku z tym każdy może znaleźć coś dla siebie. Po roku lub dwóch nauki można zostać przykładowo:

 • asystentką stomatologiczną,
 • dietetykiem,
 • instruktorem fitness,
 • specjalistą ds. usług fryzjerskich,
 • sekretarką,
 • pośrednikiem w obrocie nieruchomościami,
 • specjalistą ds. księgowości,
 • opiekunem osoby starszej.

Wyżej wymienione zawody to tylko część kierunków, w jakich można się kształcić, wybierając Szkołę Policealną GoWork. Warto wybrać właśnie ten, który jest zgodny z naszymi zainteresowaniami.

Jakie kierunki oferuje Szkoła Policealna GoWork?

Myśląc o zmianie pracy, warto rozważyć takie kierunki, które nie tylko będą odzwierciedlać nasze pasje, ale także mają dobre perspektywy zawodowe na przyszłość. Trudno jest wymienić wszystkie propozycje Szkoły Policealnej GoWork, jednak poniżej opisujemy pięć wybranych kierunków, które umożliwiają zdobycie cennych na rynku pracy umiejętności. Jest to:

 1. Technik masażysta - bycie masażystą to perspektywiczna praca, ponieważ grono klientów jest tu szerokie - schorzenia kręgosłupa dotyczą zarówno młodych, jak i starszych ludzi. Poza tym zatrudnienie w dużych ośrodkach lub praca na własny rachunek może przynieść spore dochody. Więcej o kierunku można dowiedzieć się tutaj: https://policealna.gowork.pl/krakow/masaz-z-rehabilitacja;
 2. Higienistka stomatologiczna - dbanie o zdrowie jamy ustnej jest koniecznością, dlatego higienistka ma do wyboru całą gamę gabinetów stomatologicznych, w których znajdzie zatrudnienie. Dodatkowo zajęcia prowadzone w Szkole Policealnej GoWork wykorzystują wiele godzin praktyk na profesjonalnych sprzętach.
 3. Technik usług kosmetycznych - to kierunek, który umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu pielęgnacji, stylizacji i wizażu. Jest odpowiedni dla osób, które wiążą swoją przyszłość z usługami kosmetyki twarzy i ciała. Co więcej, w Szkole Policealnej GoWork kierunek wiąże się z liftingiem rzęs, który jest bardzo popularny wśród pań dbających o urodę.
 4. Specjalista ds. księgowości - taka osoba jest potrzebna praktycznie w każdej firmie, dlatego perspektywy zawodowe są tu naprawdę dobre. W szkole słuchacze mają okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat systemów księgowych, finansów przedsiębiorstw, zasad ewidencji i księgowania.
 5. Specjalista ds. dietetyki - jest to kolejna osoba, która dba o zdrowie pacjentów, a więc jest wysoko na liście potrzebnych zawodów. Coraz większa świadomość o istotnym wpływie diety na kondycję organizmu sprawia, że dietetyk może znaleźć zatrudnienie w szpitalach, przychodniach, poradniach, firmach cateringowych, czy klubach fitness, ale też samodzielnie świadczyć usługi dla klientów, rozwijając własny biznes.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię