Złoto dla Francji. Polscy siatkarze wicemistrzami olimpijskimi

• Radio Kraków
  • date_range Sobota, 2024.08.10 14:26 ( Edytowany Sobota, 2024.08.10 14:35 )
Siatkarze reprezentacji Polski zostali wicemistrzami olimpijskimi. W finale turnieju rozgrywanego w Paryżu Polska przegrała z Francją 0:3 (19:25, 20:25, 23:25). Mecz trwał godzinę i 18 minut.

To drugi medal olimpijski w dorobku Polaków. Wcześniej w Montrealu w 1976 roku reprezentacja Polski wywalczyła złoto.

Francuzi obronili tytuł wywalczony w Tokio.

Brąz zdobyli Amerykanie, którzy w piątek pokonali Włochów 3:0.

Posłuchaj co mówią kibice w rozmowie z Elżbietą Raczyńską

Biało-czerwoni odebrali srebrne medale

Z rąk członkini Komisji Zawodniczej MKOl Mai Włoszczowskiej polscy siatkarze odebrali srebrne medale olimpijskie.

Na podium stanęło 13 zawodników kadry prowadzonej przez Serba Nikolę Grbica: Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i Bartłomiej Bołądź, który zaczął turniej jako rezerwowy, a później zastąpił w składzie meczowym kontuzjowanego Bieńka.

Medale Polaków w Paryżu

Po rozstrzygnięciu zmagań siatkarzy Polska ma w dorobku osiem medal: poza ich srebrnym, złoty Aleksandry Mirosław we wspinaczce sportowej na czas, także srebrny kajakarki górskiej Klaudii Zwolińskiej oraz brązowe: czwórki podwójnej wioślarzy, drużyny szpadzistek, tenisistki Igi Świątek, Aleksandry Kałuckiej we wspinaczce i Natalii Kaczmarek w biegu na 400 m.

Dziewiąty medal ma zapewniony pięściarka Julia Szeremeta, która w sobotni wieczór powalczy o złoto w kategorii 57 kg.