Radio Kraków

Andrzej Kulig

Andrzej Kulig o wielkich bilbordach w Krakowie: Nie naruszyliśmy żadnych przepisów

- Nie naruszyliśmy żadnych przepisów, a bilbordy znikną zaraz po wyborach - zapewniał gość porannej rozmowy Radia Kraków, zastępca prezydenta i kandydat na prezydenta Krakowa w nadchodzących wyborach, Andrzej Kulig. Odniósł się w ten sposób do pojawiających się wątpliwości, że stojaki i bilbordy omijają zasady uchwały krajobrazowej.

Andrzej Kulig: Najwyższa pora zapanować nad ładem przestrzennym w Krakowie

- Te przepisy pomogłyby Krakowowi podobnie jak i wszystkim innym dużym miastom. Powinniśmy ten obszar porządkować - tak o nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie mówił w porannej rozmowie Radia Kraków Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa i kandydat komitetu wyborczego Ku Przyszłości. Przepisy o patodeweloperce nie wejdą w życie 1 kwietnia, tylko kilka miesięcy później. Resort podjął taką decyzję pod wpływem licznych apeli samorządowców. Ostrzegały one przed paraliżem inwestycyjnym. "To jest akurat taki moment w funkcjonowaniu miasta, że demagogia gra pierwsze skrzypce. Ciężko jest podejmować racjonalne decyzje. Do tego tematu trzeba wrócić. Najwyższa pora zapanować nad ładem przestrzennym" - powiedział Andrzej Kulig.

Andrzej Kulig przedstawił pomysły dla dzielnicy XII i XIII

Linie tramwajowe z Małego Płaszowa na os. Złocień oraz z Prokocimia do os. Rżąka czy Centrum Wspierania Rodzin na Bieżanowie oraz Centrum Sportów w Płaszowie - to jedne z pomysłów kandydata na prezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga dla dzielnicy XII i XIII. Oprócz tego kandydaci na radnych zapowiadają walkę z odorem, który doskwiera mieszkańcom Złocienia i Płaszowa.

Andrzej Kulig przedstawił 10 dla zdrowia

Sieć centrów zdrowia dla seniorów, nowoczesne SOR-y w miejskich szpitalach i punkty wsparcia psychologicznego w szkołach. Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, który kandyduje na prezydenta miasta przedstawił swój program zdrowotny. Zapowiedział, że, jeśli wygra wybory, w pierwszej kolejności zainwestuje w miejskie szpitale:

Andrzej Kulig przedstawia plany rozwoju Prądnika Białego i Krowodrzy. W nich m.in. budowa nowoczesnej szkoły

Kandydat na prezydenta Krakowa Andrzej Kulig przedstawił swój plan na rozwój kolejnych dwóch dzielnic Krakowa - Prądnika Białego i Krowodrzy. Po budowie tramwaju na Górkę Narodową to jedna z najszybciej rozwijających się części miasta.

Andrzej Kulig wychodzi z nową propozycją dla krakowian. „Kontrakty dla dzielnic” jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców

Andrzej Kulig kandydat na prezydenta Krakowa proponuje "kontrakty dla dzielnic". Dzięki nim mieszkańcy będą mogli bardziej angażować się w to, co się dzieje w ich najbliższym sąsiedztwie.

PSL poparło Andrzej Kuliga w wyborach na prezydenta Krakowa

PSL oficjalnie poparło w niedzielę Andrzeja Kuliga w wyborach na prezydenta Krakowa. Prezes partii, wicepremier i szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że ten kandydat gwarantuje kontynuację rozwoju miasta i że "będzie dobry dla mieszkańców Krakowa, nie dla polityków".

Andrzej Kulig: miasto powinno na siebie przyjąć rolę mecenasa klubów sportowych.

24 sale gimnastyczne, 17 boisk wielofunkcyjnych i 7 nowych basenów – to pomysł Andrzeja Kuliga, kandydata na urząd prezydenta Krakowa, na infrastrukturę sportową w mieście.

Prof. Majcherek: Urzędnicy startujący w wyborach samorządowych nie powinni wykorzystywać swoich funkcji do prowadzenia kapanii

Niewykorzystywanie pełnionego stanowiska służbowego do prowadzenia kampanii powinno być postulatem minimum wobec kandydatów na urząd włodarza miasta - mówi profesor Janusz Majcherek. To komentarz w sprawie ostatnich zarzutów niektórych radnych miejskich wobec kandydata Andrzeja Kuliga jakoby ten miał wykorzystywać miejskie spółki do promocji swojej kandydatury.

Andrzej Kulig chce usprawnienia pracy Urzędu Miasta Krakowa

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig chce usprawnienia pracy Urzędu Miasta Krakowa. Proponuje budowę kolejnych punktów obsługi mieszkańca - nie tylko w galeriach handlowych. Chce również ułatwić kontakt krakowian z poszczególnymi wydziałami.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię