Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

11 edycja konkursu Megafon zakończona!

Zaczęliśmy jak zwykle… Poprosiliśmy wykonawców i zespoły z Małopolski o przysyłanie piosenek do Radia Kraków. Agnieszka Barańska prezentowała wybrane utwory co tydzień, w audycjach Megafon. Szukaliśmy świeżych brzmień, intrygujących tekstów i niebanalnych pomysłów. Przez 4 miesiące, co wtorek, słuchaliśmy rocka, bluesa, ambitnego popu oraz utworów, które coraz trudniej zaklasyfikować. I o to chodzi! Niestety nie mogliśmy urządzić finałowego koncertu, jak podczas poprzednich edycji Megafonu bywało. W związku z tym wymyśliliśmy inne rozwiązanie. Po dokładnym przesłuchaniu nadesłanych propozycji radiowe jury w składzie Tomasz Buszewski, Jakub Śliwiński i Rafał Zbrzeski przyznało dwie nagrody. Koncert, zarejestrowany w studiu Radia Kraków w ramach projektu #misjapolskamuzyka zagra Helucze. 20 godzin do wykorzystania w naszym studio otrzymuje Rajka.

Serdecznie gratulujemy I już się cieszymy! Jednocześnie bardzo dziękujemy za zaufanie wszystkim wykonawcom, którzy nadesłali do nas swoje piosenki. Trzymamy za Was kciuki i  życzymy powodzenia na muzycznej drodze. 

Helucze to Krzysztof Junak, urodzony w 1996 roku, producent, wokalista oraz multiinstrumentalista. Przygodę z muzyką zaczynał już od najmłodszych lat, grając na akordeonie. W 2011 roku hobbystycznie zajął się produkcją muzyczną, a w 2017 roku wydał  pierwsze EP. Swoje utwory tworzy w pełni samodzielnie, w domowym studio w Wieliczce. Odpowiada za każdy etap produkcji, łącznie z miksem i masteringiem.

Rajka to projekt muzyczny Małgorzaty Szypury stworzony w 2019 roku, świeżo po samodzielnym nagraniu  w domowym studio debiutanckiego albumu „Śniło mi się, że”. Płyta czeka na premierę jesienią 2020 roku.  Materiał słowno-muzyczny oscyluje pomiędzy oniryczną opowiastką a pastelowym porankiem, zaliczając po drodze kilka mrocznych zakamarków. Stylistycznie nawiązuje do rocka i psychodelii lat 60. oraz do ich potomków. Kłania się w stronę polskiej alternatywy urodzonej w latach 90., ukradkiem zapożycza z muzyki klasycznej. W procesie twórczym oraz przy realizacji nagrań niezastąpioną rolę odegrał Ferdek Kot, współpomysłodawca przedsięwzięcia. Do Rajki dali się zaprosić (i zdecydowali zostać na stałe): Jan Niedziela (gitara basowa), Jan Koszałkowski (perkusja) i Tetsuya Nara (gitara). 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię