Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Bezkrwawe łowy, czyli opowieść o Włodzimierzu Puchalskim

Na początek wakacji zapraszamy na „bezkrwawe łowy”, czyli wyprawę z wybitnym fotografem przyrody i autorem filmów - Włodzimierzem Puchalskim. W tym roku mija 40 lat od jego śmierci, a 110 od urodzin. Pamiątki osobiste, a także klisze tysięcy zdjęć znajdują się w Muzeum Niepołomickim. I tam właśnie rozmawiają opiekująca się tymi zbiorami Aneta Słowikowska i Marzena Florkowska

Fot. dzięki uprzejmości Muzeum Niepołomickiego

Włodzimierz Puchalski, wielki miłośnik przyrody, zwłaszcza ptaków, nie rozróżniał kolorów. To brzmi jak żart albo paradoks, a jednak...

Tu można zobaczyć ZDJĘCIA autorstwa Włodzimierza Puchalskiego

Czatownie budowane na ziemi, albo jako domki na drzewie. Cisza, czas i cierpliwość – tak powstawały niezwykłe przyrodnicze zdjęcia Włodzimierza Puchalskiego.

Tu można zobaczyć PAMIĄTKI po Włodzimierzu Puchalskim

Aparaty fotograficzne, buty, lornetki, kalendarzyki, listy – pamiątki osobiste Włodzimierza Puchalskiego znajdują się w Muzeum Niepołomickim przekazane przez żonę i córkę artysty.

Tu można przeczytać BIOGRAFIĘ Włodzimierza Puchalskiego

Włodzimierz Puchalski już od czasów przedwojennych zdobywał międzynarodowe uznanie. Dziś fotografowie przyrody odwołują się do jego twórczości i przyjeżdżają do Muzeum Niepołomickiego, gdzie znajdują się osobiste pamiątki po mistrzu i tysiące negatywów jego zdjęć.  

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię