Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

  • Wyczyn i blamaż
  • date_range Piątek, 2014.02.28 10:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:23 )
Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

goście programu

W tym tygodniu zaszczytne miano „Wyczynu Tygodnia” wędruje do odważnej ekspedientki, która udaremniła napad na sklep jubilera w Nowym Sączu. Na tę kandydaturę swój głos oddało 157 osób.

Drugie miejsce dla wielickiego starostwa powiatowego za wybudowanie Kompleksu Wielckiego -nowoczesnej szkoły zawodowej dla 1500 uczniów. Ta propozycja zyskała 80 głosów.

Trzecie miejsce dla władz miasta Krakowa, inwestora i konserwatora zabytków za rozpoczęcie dialogu o Hotelu Cracovia. Na tę propozycję swój głos oddało 37 internautów .Niechlubny „Blamaż Tygodnia” dla tych z krakowskich samorządowców, którzy głosowali za budową dwóch stadionów. Teraz nikt nie chce płacić za z utrzymanie stadionów Wisły i Cracovii. A to nie podobało się 114 głosującym.

Drugie miejsce dla radnych wojewódzkich PiS. którzy zamiast dyskutować o problemach ważnych dla mieszkańców województwa małopolskiego zgłosili projekt rezolucji w sprawie "ideologii gender". Na tę propozycję głosowało 108 osób .

Trzecie miejsce dla tych, którzy śmiecą i dla tych, którzy nie sprzątają: Dolina Prądnika wielkim, nielegalnym wysypiskiem śmieci. Głos oddało 47 osób.

Udział w głosowaniu wzięły 543 osoby.

TAKIE BYŁY NASZE PROPOZYCJE:
Wyczyn:

1. Dla odważnej ekspedientki, która udaremniła napad na sklep jubilera w Nowym Sączu . - To był już drugi napad, który przeżyła pracująca w sklepie jubilerskim ekspedientka. Poprzednio nic się jej nie stało, tym razem została pobita. Dzięki reakcji jej znajomej, która zabarykadowała drzwi i wspólnie z innymi pieszymi uniemożliwiła napastnikowi ucieczkę, spawcy zostali zatrzymani. Nowy Sącz: kobieta udaremniła napad na sklep jubilerski

2. Dla władz miasta Krakowa, inwestora i konserwatora zabytków za rozpoczęcie dialogu o Hotelu Cracovia. - Zapis mówiący, że w miejscu hotelu Cracovia nie może powstać obiekt handlowy o powierzchni większej niż 2000 m2, zniweczy plany inwestora. Tego przedsięwzięcia nie będzie. Losy tego miejsca zawisną w próżni. Nie należy się spieszyć, pochopnie zatwierdzać planu. Plan nie jest celem samym w sobie - powiedział Marek Dunikowski w rozmowie z Radiem Kraków. M. Dunikowski: to musi być monumentalna architektura

3. Dla wielickiego starostwa powiatowego za wybudowanie Kompleksu Wielckiego -nowoczesnej szkoły zawodowej dla 1500 uczniów. - Jest w niej kino i studio nagrań, sportowa hala, stołówka oraz w pełni wyposażone sale lekcyjne dla blisko 1,5 tysiąca uczniów. W Wieliczce powstała nowa szkoła, którą wybudowało starostwo powiatowe. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu. Wieliczka: otwarto wyjątkową szkołęBlamaż:

1. Dla tych z krakowskich samorządowców, którzy głosowali za budową dwóch stadionów. Teraz nikt nie chce płacić za z utrzymanie stadionów Wisły i Cracovii. - Miasto nie jest od tego, żeby utrzymywać stadiony, które zostały wybudowane dla klubów sportowych. Nic nie jest dane raz na zawsze, a stadion można sprzedać. Żądania Cracovii to skandal - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Prezydent Majchrowski: stadion Cracovii na sprzedaż?

2. Dla tych, którzy śmiecą i dla tych, którzy nie sprzątają: Dolina Prądnika wielkim, nielegalnym wysypiskiem śmieci. - W krakowskiej Dolinie Prądnika można podziwiać niecodzienny widok. Nie ma on jednak nic wspólnego z piękną przyrodą i wyjątkowymi gatunkami roślin czy zwierząt. Na miejscu piętrza się stosy plastikowych butelek, siatek i wszelkich innych śmieci. Nie pomagają społeczne akcje i obywatelskie sprzątanie tego pięknego terenu. Śmiecący na razie wygrywają.

3. Dla radnych wojewódzkich PiS. którzy zamiast dyskutować o problemach ważnych dla mieszkańców województwa małopolskiego zgłosili projekt rezolucji w sprawie "ideologii gender" . - Podczas styczniowej sesji sejmiku województwa małopolskiego radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt rezolucji w sprawie sprzeciwu wobec finansowania ze środków europejskich promocji ideologii gender oraz edukacji seksualnej wśród dzieci i młodzieży.

Małopolscy politycy wybrali

W studiu Radia Kraków byli: Lidia Gądek, posłanka PO, Anna Prokop Staszecka, krakowska radna z PSL, Rafał Kudas, wiceprzewodniczący małopolskiego SLD, Grzegorz Biedroń, przewodniczący PiS w Sejmiku Małopolskim.

Zdaniem Lidii Gądek, Anny Prokop-Staszeckiej i Grzegorza Biedronia na miano wyczynu tygodnia zasłużyła dzielna ekspedientka z Nowego Sącza, która udaremniła napad na sklep jubilerski. -Takie obywatelskie zachowanie zasługuje na wielkie uznanie - przekonywała Lidia Gądek. Dodała jednak, że jej zdaniem coraz częściej ludzie zdobywają się na odwagę i interweniują w tego typu sytuacjach. -Społeczeństwo obywatelskie jest coraz mocniejsze - stwierdziła Gądek.

Grzegorz Biedroń uważa natomiast, że w kontekście takich wydarzeń należy zastanowić się nad powodami zachowania młodych ludzi decydujących się na napady. -Nikogo nie można usprawiedliwiać za patologię, ale za dużą liczbę napadów i kradzieży w pewnym stopniu odpowiada sytuacja gospodarcza w naszym kraju - uważa Biedroń. Przewodniczący PiS w Sejmiku dziwił się również, że to inna kobieta ruszyła z pomocą ekspedientce, a nie zrobił tego żaden mężczyzna.

Anna Prokop-Staszecka przekonywała natomiast, że podobne zdarzenia należy nagłaśniać, żeby dawać dobry przykład innym. -Mam nadzieję, że coraz częściej uczciwi ludzie będą się skutecznie sprzeciwiać bandytom- przekonywała Prokop-Staszecka. I dodała, że postawa kobiety zasługuje na wyróżnienie również ze strony lokalnych władz.

Rafał Kudas mianem wyczynu określił natomiast powrót do rozmów w sprawie przyszłości Hotelu Cracovia. -To niezwykle ważne miejsce dla Krakowa, które zasługuje nie tylko na dobrą architekturę, ale również odpowiednią funkcję budynku - stwierdził Kudas. Dodał również, że liczy na szczęśliwy finał rozmów.

Zdaniem Anny Prokop-Staszeckiej na miano blamażu tygodnia zasługuje nominacja dla krakowskich samorządowców, którzy zdecydowali o budowie w stolicy małopolski dwóch stadionów. Kluby nie chcą ich utrzymywać, a ciężar ich funkcjonowania w dużym stopniu spoczywa na barkach podatników.
Lidia Gądek Rafał Kudas za blamaż uznali sprawę rezolucji radnych PiS z Sejmiku w sprawie ideologii gender.
Grzegorz Biedroń stwierdził natomiast, że blamażem jest zaśmiecona Dolina Prądnika.


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię