Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Senior w podróży

Pociągami podróżują studenci, pasażerowie dojeżdżający do pracy, rodziny z dziećmi ale i seniorzy. Dla tych ostatnich PKP Intercity przygotowało specjalną propozycję związaną z biletami na przejazd pociągami dalekobieżnymi.

Fot. M. Lasyk

Seniorzy mogą liczyć przede wszystkim na zdecydowanie tańsze przejazdy koleją niż inni pasażerowie. PKP Intercity przygotowało dla tych podróżnych dwie możliwości. Pierwsza z nich to przejazd w ramach tak zwanego biletu seniora.

"Jest to oferta dla każdej osoby, która ukończyła 60 lat. Pasażer może skorzystać z 30% zniżki na przejazdy naszymi pociągami w komunikacji krajowej, zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie" - mówi Anna Zakrzewska z biura przewoźnika.

Pasażer w czasie kontroli biletu, musi okazać dokument z ze zdjęciem, na przykład dowód osobisty. Dokument musi potwierdzać imię i nazwisko podróżnego oraz jego wiek. Warto pamiętać, że seniorom przysługuje również inna, nieco większa zniżka. Tyle tylko, że rocznie można skorzystać z niej dwa razy. "Emeryci i renciści mają do dwóch przejazdów w roku z ulgą 37%. Obowiązuje ona w drugiej klasie wszystkich kategorii pociągów PKP Intercity w komunikacji krajowej. Pamiętajmy jednak, że przejazd tam i z powrotem traktowany jest jako dwie osobne podróże" - przypomina Anna Zakrzewska.

Aby skorzystać z takiego przejazdu trzeba posiadać odpowiednie zaświadczenie ze związku emerytów i rencistów. Z tej ulgi mogą również skorzystać współmałżonkowie. Sami zainteresowani zgodnie chwalą takie rozwiązanie. "Doskonały pomysł. Ludzie starsi to najczęściej emeryci i renciści, którzy mają nieduże dochody, a zawsze to jakaś zniżka" - przyznają pasażerowie.

Bilety dla seniora można kupić w kasach biletowych na dworcach lub na stronie internetowej PKP Intercity, wybierając odpowiednią zniżkę z listy.

 

 

(Joanna Orszulak/ew)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię