Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

To wiem na pewno - wstrząsająca opowieść o zdradzie, poświęceniu i wybaczeniu z wielkimi rolami Marka Ruffalo

Najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie tylko rośnie. Zgodnie z tą hitchcockowską zasadą serial "To wiem na pewno" otwiera mocna scena, która jest jednak tylko przygrywką do emocjonalnego tornada czekającego nas dalej. Łatwo i miło nie będzie. Wyreżyserowana przez Dereka Cianfrance'a opowieść jest historią ludzi nieustannie smaganych przez los. To także koncert aktorskiej maestrii Marka Ruffalo, który wcielił się w tym filmie w role dwóch braci bliźniaków. Zagrał tak fenomenalnie, że ani przez moment widz nie dostrzega, iż obu bohaterów gra ten sam aktor.

Kadr z filmu, mat. prasowe

Serial To wiem na pewno (I Know This Much Is True) jest 6-odcinkową ekranizacją wielokrotnie nagradzanej powieści Wally'ego Lamba. To wielowątkowa saga rodzinna, której głównym bohaterem i narratorem jest jeden z dwóch braci bliźniaków. To jego oczami patrzymy na tę niełatwą historię wielopokoleniowego zła, które dotyka bohaterów. Chłopcy wychowywani byli przez biologiczną matkę i przemocowego ojczyma, który nie potrafił wychowywać dzieci inaczej niż "silną ręką". Wyjątkowa wrażliwość i kruchość jednego z braci z czasem przeobraża się w coraz większe wyobcowanie i chorobę psychiczną. Podczas gdy Thomas coraz mocniej pogrąża się w chorobie, Dominick stara się odciąć od rodziny i ułożyć swoje życie na nowo. To nie toczy się jednak tak, jak by sobie tego życzył bohater. Przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć, spadają na niego także nowe nieszczęścia. Dominicka zaczyna w końcu wierzyć, że ciąży na nim wielopokoleniowa klątwa. Utwierdza go w tym lektura pamiętnika dziadka, który tuż przed śmiercią daje mu chora na raka matka.

 

Reżyserem i scenarzystą serialu To wiem na pewno jest Derek Cianfrance (Blue Valentine, Drugie oblicze). W podwójnej głównej roli w produkcji zobaczymy Marka Ruffalo (zdobywcę nagrody Emmy za dramat HBO Odruch serca), który pełnił także obowiązki producenta wykonawczego. W pozostałych rolach występują: Melissa Leo (film HBO Do końca), Rosie O’Donnell (serial The Fosters), Archie Panjabi (serial HBO Ucieczka), Imogen Poots (Nauka spadania), John Procaccino (Rok przemocy), Rob Huebel (Baywatch. Słoneczny patrol), Philip Ettinger (Siła perswazji), Aisling Franciosi (serial Klika), Michael Greyeyes (serial HBO Detektyw), Guillermo Diaz (serial Trawka), Marcello Fonte (Dogman), Bruce Greenwood (Pieśń słonia), Brian Goodman (Złap mnie jeśli potrafisz), Juliette Lewis (serial HBO Kemping) i Kathryn Hahn (serial HBO Pani Fletcher).

Obowiązki producentów wykonawczych serialu pełnią Derek Cianfrance, Ben Browning i Glen Basner ze strony FilmNation Entertainment, Mark Ruffalo, który reprezentuje Willi Hill Productions oraz Gregg Fienberg, Lynette Howell Taylor, Wally Lamb, Anya Epstei. Producentem współwykonawczym jest Jamie Patricof.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię