Postawa uczniów gorlickiego Zespołu Szkół Ekonomicznych zasługuje na miano wyczynu tygodnia - to opinia gości programu Wyczyn i Blamaż Tygodnia. Młodzi ludzie zdecydowali się na wypiek i sprzedaż ciast - tak zdobyte pieniądze przeznaczyli potem na promocję szkoły. Uczniom z Gorlic należą się słowa uznania, bo pokazali oni, że są odpowiedzialni za swój kraj - mówił Dariusz Szwed z Zielonych 2004.
- Inwestycje związane z edukacją są dużo ważniejsze, niż autostrady i stadiony. Ciągle słyszeliśmy o Euro 2012, natomiast nie o tym, jaką mamy tragedię w edukacji - podkreślał Szwed.


Goście programu wyczyn i Blamaż wysoko ocenili też plany władz Krakowa i Województwa związane z budową nowej części Nowej Huty oraz Centrum Muzyki. Jednak od planów do ich realizacji jeszcze daleka droga - mówił Krzysztof Szczerski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
- W Krakowie powstaje dużo dobrej architektury, która potem jest nagradzana - natomiast z planami poczekajmy do realizacji, byśmy mogli chwalić miasto i województwo. Przy tej okazji warto też dyskutować o zrównoważonym rozwoju Małopolski także pod względem inwestycji kulturalnych - przekonywał polityk PiS.


Krakowscy politycy byli też jednomyślni w sprawie blamażu tygodnia. Przypadł on tym kibicom Cracovii, którzy wznosili wulgarne okrzyki podczas minuty ciszy poświęconej tragicznie zmarłym kibicom Lechii Gdańsk. Takie zachowanie Łukasz Gibała, poseł Ruchu Palikota, nazwał wyjątkowo żenującym - Wiele osób zainteresowanych sportem omija polskie stadiony. To, co na nich się dzieje odbija się potem na jakości naszego sportu - mówił Gibała.


Równie surowo goście Radia Kraków ocenili sytuację na krakowskim Rondzie Mogilskim. Od samego początku regularnie psują się tam ruchome schody - ostatnio odpadają też płytki z tych zwykłych. Rondo Mogilskie to wielkie nieszczęście Krakowa - mówiła Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca krakowskiej rady Miasta z Platformy Obywatelskiej. - Jakieś złe wykopano w tym dole. Dziś jakiekolwiek myślenie o estetyce ronda pozbawione jest sensu. Miasto nie powinno dawać ani grosza na naprawę tych usterek, bo to należy do wykonawcy - podkreślała radna Jantos.

Rozstrzygnięcie plebiscytu we wtorek w porannym programie Co Niesie Dzień.