Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

WYCZYN I BLAMAŻ TYGODNIA. WYNIKI

WYCZYN I BLAMAŻ TYGODNIA. WYNIKI

Zakopane - latarnie jak szubienice/ fot. P. Bolechowski

Antysmogowe inicjatywy w Krakowie decyzją internautów zostały Wyczynem tygodnia w Radiu Kraków. Zdobyły aż 211 głosów. Wspólna polityka inwestycyjna Małopolski i Śląska zyskały 56 głosów a tylko 47 osób zagłosowało na akcję studentów UJ: zabawki zamiast kwiatów dla promotorów. Blamażem tygodnia , zdaniem głosujących okazała się przedłużająca się zima, która zrujnowała małopolskie budżety. Ta propozycja zyskała 144 głosy. Odpowiednio po 70 głosów zdobyły nietypowe latarnie w Zakopanem i skandalicznie złe warunki w Punkcie Opieki nad Osobami Nietrzeźwymi w Tarnowie. W sumie oddali państwo 598 głosów.

Politycy w sobotnim programie "Wyczyn i Blamaż tygodnia"

Podpisanie porozumienia między Sejmikami Województwa małopolskiego i Śląskiego, to zdaniem gości Radia Kraków wyczyn tygodnia. Zaproszeni politycy w sobotnim programie "Blamaż i wyczyn" zgodnie przyznali, że małopolscy i śląscy samorządowcy zasługują na pochwałę za przyjętą na Wawelu Strategię dla Rozwoju Polski Południowej.

Wydarzenia mijającego tygodnia w Małopolsce komentowali: Katarzyna Matusik-Lipiec, posłanka PO, Grzegorz Biedroń, przewodniczący klubu PiS w małopolskim Sejmiku, Kazimierz Chrzanowski, przewodniczący małopolskiego SLD i Andrzej Harężlak, wicewojewoda małopolski z PSL.

Zdaniem Katarzyny Matusik-Lipiec podpisana deklaracja o współpracy może w przyszłości zaowocować inwestycjami, o które trudniej byłoby walczyć oddzielnie władzom Małopolski, czy Śląska.

- Śląsk to bardzo rozwinięty przemysł, Małopolska ma natomiast naukę, tradycję, ale też nowoczesne technologie. Dlatego warto, żebyśmy o pieniądze unijne spróbowali walczyć wspólnie, bo na pewno będziemy dzięki temu skuteczniejsi - przekonywała Matusik-Lipiec.

Kazimierz Chrzanowski dodał natomiast, że dzięki podpisanej deklaracji w przyszłości być może poprawi się infrastruktura drogowa, czy kolejowa między Małopolską i Śląskiem.

- Warto zwiększyć przepustowość tzw. trasy olkuskiej między Krakowem, a Dąbrową Górniczą, czy podjąć działania, które w krótkim czasie pozwolą szybciej podróżować koleją między Katowicami, a Krakowem - przekonywał Chrzanowski.

Dla Grzegorza Biedronia podpisana na Wawelu Strategia dla Rozwoju Polski Południowej, to dokument niezwykłej rangi, nad którym pracowano już od około dwóch lat. Dzięki temu nie jest to tylko spis pobożnych życzeń, lecz lista konkretnych zadań dzięki którym nasze regiony będą się mogły szybciej rozwijać.

Andrzej Harężlak przekonywał natomiast, że Małopolska i Śląsk, to w sumie 8 milionów mieszkańców i około 20 procent całego polskiego PKB.

- Lepsza współpraca naszych regionów, to nie tylko szansa dla Polski południowej, ale też dla całego kraju - zwrócił uwagę Harężlak.

W sprawie nominacji do niechlubnego miana blamażu tygodnia goście nie byli zgodni. Dla Katarzyny Matusik-Lipiec przedłużająca się zima, to blamaż roku, jednak w minionym tygodniu jej zdaniem na krytykę zasługują władze Zakopanego za nieład architektoniczny w mieście i nowe latarnie na Placu Niepodległości, które przypominają szubienice. Andrzej Harężlak mianem blamażu tygodnia ocenił sytuację w tarnowskim Punkcie Opieki nad Osobami Nietrzeźwymi, natomiast dla Kazimierza Chrzanowskiego i Grzegorza Biedronia niechlubnym mianem blamażu należy określić przedłużającą się zimę, która rujnuje budżety samorządów i opóźnia inwestycje.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek po godzinie 8.30 w magazynie CND.

Weź udział w plebiscycie i oddaj swój głos na wyczyn i blamaż tygodnia.

TAKIE SĄ NASZE PROPOZYCJE:

Wyczyn:
1. Antysmogowe inicjatywy przynoszą pierwsze efekty. Kraków otrzyma dodatkowe pieniądze na wymianę pieców węglowych. Kraków: Dofinansowanie na wymianę pieców przyznane
2. Małopolska i Śląsk jednoczą siły w walce o ważne inwestycje. Wspólna strategia rozwoju Małopolski i Śląska
3. Akcja studentów UJ: zabawki zamiast kwiatów dla promotorów. Akcja UJ: Zamiast kwiatów na obronę zabawki dla chorych


Blamaż:
1. Zima zła! Rujnuje budżety nasze i samorządów, opóźnia inwestycje, odstrasza turystów. Mieszkańcy Małopolski słono zapłacą za zimę
2. Latarnie przypominające szubienice w Zakopanem. Nieład architektoniczny staje się standardem na Podhalu. Zakopane: Kontrowersyjne latarnie jak szubienice
3. Skandalicznie złe warunki w Punkcie Opieki nad Osobami Nietrzeźwymi w Tarnowie. Tarnów: Sanepid zamknął ośrodek dla nietrzeźwychZasady naszego PLEBISCYTU:W piątek w programie "O tym się mówi" nasi publicyści i reporterzy przedstawiają kandydatury w kategorii: WYCZYN I BLAMAŻ tygodnia . Państwo dokonują wyboru w ankiecie zamieszczonej poniżej. By ułatwić wybór, na stronie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje a na antenie Radia Kraków w każdą sobotę od 10.05 do 11.00 będziemy rozmawiać o nominacjach z politykami, samorządowcami i dziennikarzami . PLEBISCYT kończy się w poniedziałek. Wyniki ogłosimy w porannym magazynie CND po 8.30.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię