Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Rozporządzenie w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich podpisane

Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie finansowania inwestycji, w związku z Igrzyskami Europejskimi. Rząd przeznacza na nie 350 milionów złotych.

Witold Kozłowski: Czasu jest coraz mniej. Organizacja Igrzysk musi iść pełną parą

- List intencyjny to jest już poważne zobowiązanie wszystkich stron na pokrycie kosztów organizacji Igrzysk Europejskich. Na podpisanie umowy host city jeszcze chwilę musimy poczekać - mówił na antenie Radia Kraków marszałek Małopolski, Witold Kozłowski. Jak tłumaczył nasz poranny gość, dopięty musi być jeszcze plan sportowy, a to wymaga współpracy na wielu płaszczyznach. "Wszystko jednak wskazuje na to, że umowę host city można by podpisać w pierwszej połowie lutego w Rzymie" - mówił marszałek.

Kraków: podpisano list intencyjny dotyczący finansowania Igrzysk Europejskich

18 stycznia podpisano kolejny dokument w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku przez Kraków i Małopolskę: list intencyjny dotyczący finansowania imprezy. Umowa została zawarta przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego i marszałka województwa Witolda Kozłowskiego z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem. W spotkaniu wzięli też udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

We wtorek w Krakowie ogłoszenie programu inwestycji ws. organizacji Igrzysk Europejskich

- W najbliższy wtorek w Krakowie premier wraz z ministrami i władzami miasta i Małopolski ogłoszą programy inwestycyjne w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich - powiedział na antenie Radia Kraków Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki.

Radni Krakowa odrzucili obywatelski projekt uchwały ws. wycofania się z Igrzysk Europejskich

Krakowscy radni odrzucili w środę projekt uchwały zobowiązującej prezydenta Jacka Majchrowskiego do podjęcia niezwłocznych kroków dotyczących wycofania miasta z organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Obywatelską projekt złożył komitet „Mieszkańcy przeciw igrzyskom”.

Są już bardzo małe szanse, że Kraków wycofa się z Igrzysk Europejskich 2023

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, to już chyba może się z nimi pożegnać. Są już bardzo małe szanse, że Kraków wycofa się z Igrzysk Europejskich 2023. To, że nie można już tego zrobić, zapowiedział na antenie Radia Kraków prezydent Jacek Majchrowski. Mimo że wciąż nie ma podpisanych odpowiednich dokumentów, a lista inwestycji, które ma sfinansować rząd, topnieje z dnia na dzień.

Jacek Majchrowski: Na Igrzyskach Europejskich Kraków zyska około 900 milionów złotych

- Umowę host city w sprawie Igrzysk Europejskich podpiszę, kiedy będzie rozporządzenie rządu. Gdy na papierze będzie zapewnienie, że pieniądze do Krakowa dotrą - mówił na antenie Radia Kraków prezydent miasta Jacek Majchrowski. Jak dodał, posiedzenie rządu, na którym rozporządzenie zostanie przyjęte, ma się odbyć między świętami a Nowym Rokiem. "Wymieniliśmy 16 inwestycji, to między innymi przebudowa ulicy Królowej Jadwigi, alei 29 listopada, dojazd do Szpitala Uniwersyteckiego. Chcemy, żeby pieniądze, które są w budżecie na te inwestycje, zostały zastąpione przez pieniądze z rządu" - tłumaczył prezydent Krakowa. Zapewnił, że Trasa Balicka powstanie. "Będzie robiona z funduszy centralnych, są w tej sprawie ustne deklaracje, ministrowi Adamczykowi na tej trasie zależy" - mówił prezydent Majchrowski w porannej rozmowie Radia Kraków.

Zakończyły się negocjacje Krakowa z rządem ws. Igrzysk Europejskich. Jest porozumienie

Kraków ma otrzymać prawie 600 milionów złotych na inwestycje związane z organizacją Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Władze miasta zakończyły negocjacje z rządem w tej sprawie.

Andrzej Gut -Mostowy: w piątek wizyta wraz z ministrem Bortniczukiem w Małopolsce ws. igrzysk

Rozmowy w sprawie finansowania związanego z organizacją Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie, Małopolsce i na Śląsku wciąż się jeszcze toczą - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków, wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Wiele spraw powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych dni - dodał. Jak dodaje Andrzej Gut -Mostowy, omawiane będą kwestie związane nie tylko z kształtem spółki, ale również te, związane z konkretnymi inwestycjami.

Co dalej z Igrzyskami Europejskimi w Krakowie? Kolejne kontrowersje

Po wczorajszym sejmowym głosowaniu, mieszkańcy Krakowa przeciwni Igrzyskom Europejskim ponownie apelują do władz miasta, aby te wycofały się z organizowania tej imprezy. Posłowie odrzucili senackie poprawki do specustawy. Jedna z propozycji, która przepadła w głosowaniu zakładała zwiększenie finansowego wsparcia o 390 milionów złotych. Dzięki temu miasto miałoby otrzymać ponad pół miliarda złotych na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię