Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Piotr Ryba: Termin wyprowadzenia uchwały smogowej powinien zostać przesunięty

Po burzliwej dyskusji Radni województwa małopolskiego pozytywnie odnieśli się wczoraj do petycji gminy Budzów i Stryszawa łagodzących małopolską uchwałę antysmogową. Jej zapisy mają wejść w życie już z początkiem nowego roku. - Termin wyprowadzenia uchwały smogowej powinien zostać przesunięty - uważa burmistrz Krynicy Piotr Ryba, który był gościem porannej rozmowy Radia Kraków.

Znamy logo Igrzysk Europejskich, a zegar na pl. Szczepańskim w Krakowie zaczął odmierzać czas do ich rozpoczęcia

Do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich zostało dokładnie 365 dni. W tym dniu zostało zaprezentowane logo, a na placu Szczepańskim w Krakowie został uruchomiony zegar odliczający czas do rozpoczęcia imprezy.

Krótszy rok akademicki na AGH z powodu Igrzysk Europejskich?

Czy przyszłoroczne Igrzyska Europejskie spowodują skrócenie roku akademickiego na krakowskich uczelniach? Politycy różnych opcji uważają, że taka sytuacja, która jest całkiem realna, byłaby niedopuszczalna i zapowiadają interwencje w tej sprawie. Chodzi między innymi o Akademię Górniczo-Hutniczą, której Miasteczko Studenckie ma zamienić się w wioskę olimpijską. To będzie się wiązało z remontami akademików. Igrzyska Europejskie mają się rozpocząć 21 czerwca.

Ile Kraków i Małopolska mogą zarobić na organizacji Igrzysk Europejskich?

Miliard 600 tysięcy złotych może w sumie zyskać Kraków i Małopolska na organizacji Igrzysk Europejskich - szacują władze regionu.

Igrzyska Europejskie 2023: podpisano umowę host city

Kraków i Małopolska oficjalnie stają się organizatorami Igrzysk Europejskich w 2023 roku. W Warszawie władze Krakowa oraz władze regionu podpisały umowę host city - czyli miasta organizatora.

Dziś Kraków podpisze umowę Host City na organizację Igrzysk Europejskich

Wczesnym popołudniem w Warszawie zostanie podpisana umowa w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich. Te maja się odbyć miedzy innymi w Krakowie, w przyszłym roku na przełomie czerwca i lipca. Umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim podpiszą władze Małopolski i Krakowa.

Witold Kozłowski: Igrzyska Europejskie także na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu

Nie tylko Małopolska i Śląsk, ale też Dolny Śląsk i Podkarpacie! Także w tych regionach odbędą się zawody Igrzysk Europejskich. Informacje potwierdził w rozmowie z Radiem Kraków marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

O wielkim wydarzeniu sportowym w Małopolsce z nowym prezesem spółki Igrzyska Europejskie 2023

Zawody o randze mistrzostw Europy lub kwalifikacji do igrzysk w Paryżu, to warunki, od których nie odstępujemy przy organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie - tak deklarował w Radiu Kraków Marcin Nowak, nowy prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023. Marcin Nowak, to dwukrotny olimpijczyk i trzykrotny medalista Mistrzostw Europy w sprincie. Przez ponad 2 lata kierował też Departamentem Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a od 2020 roku był dyrektorem działu Współpracy Międzynarodowej i projektów Sportowych w Polskim Komitecie Olimpijskim. Z nowym prezesem spółki Igrzyska Europejskie 2023 rozmawiał Jacek Bańka.

Basen w Mościcach w 1999 i 2021 roku

Bogusław Sonik: Musi być wspólny nacisk na Brukselę ws. pieniędzy na pomoc uchodźcom

- To nie tylko chodzi o bieżące utrzymanie uciekinierów wojennych. To są także koszty leczenia uchodźców czy koszty edukacji. W każdej z tych dziedzin potrzeba nawet ok. 10 miliardów euro - mówił na antenie Radia Kraków poseł Koalicji Obywatelskiej, Bogusław Sonik. Brak dofinansowania Brukseli dla Polski, która przyjęła już ponad 2 miliony 800 tysięcy uchodźców, Bogusław Sonik nazywa skandalem. Gość porannej rozmowy Radia Kraków potwierdzał też, że warto rozważyć budowę w Polsce miasteczek kontenerowych. To inicjatywa polskiego rządu. Budynki mają być też rozwiązaniem problemu z miejscami dla uchodźców. Tak, by pensjonaty i hotele mogły wrócić do normalnej działalności.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię