Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Tarnów jest gotowy na Igrzyska Europejskie

Tarnów jest gotowy na przyjęcie sportowców i kibiców, którzy odwiedzą to miasto w ramach rozpoczynających się już za kilkanaście dni Igrzysk Europejskich 2023. W Tarnowie będzie można zobaczyć między innymi rozgrywki w plażowej piłce nożnej, badmintonie i wspinaczce ściankowej. Jak przekonuje prezydent Tarnowa, przyjęcie takiej grupy sportowców i kibiców to niepowtarzalna okazja do wypromowania miasta.

Wiemy, jak będą wygladać medale Igrzysk Europejskich

Medale są tradycyjne, w kształcie koła. Na każdym z nich znajdują się ptaki – dokładnie trzy. Ma to być nawiązanie do tego, że Igrzyska Europejskie odbywają się po raz trzeci. Nie brakuje na nich wzorów, które kojarzą się bezpośrednio z Małopolską.

Inwestycje drogowe na Igrzyska Europejskie w Tarnowie prawie gotowe

Nie ma obaw, że inwestycje drogowe zaplanowane przed Igrzyskami Europejskimi w Tarnowie nie zostaną wykonane na czas. Wszystkie prace realizowane w Mościach są już zakończone, na miejscu trwa tylko malowanie oznakowania i prace wykończeniowe – mówi dyrektor tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek.

Andrzej Gut-Mostowy: wydatki na inwestycje związane z Igrzyskami Europejskimi zostaną w Małopolsce

900 tys. za wynajem hotelu w Krynicy, ponad 780 tys. za znicz olimpijski czy 23 mln zł za ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich - radni sejmiku, którzy kontrolowali spółkę Igrzyska Europejskie 2023, ujawnili rosnące koszty tej imprezy. Rozmawiamy o tym z Andrzejem Gutem-Mostowym, wiceministrem sportu i turystyki.

Tarnów: na kampusie Akademii Tarnowskiej powstają ścianki wspinaczkowe

W Tarnowie powstają już ścianki wspinaczkowe, które będą areną sportowych zmagań w ramach Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023. To właśnie na kampusie Akademii Tarnowskiej rozegrane zostaną dyscypliny wspinaczkowe. Powstają tam trzy zewnętrzne ścianki.

Uczestnicy Igrzysk Europejskich zakwaterowani na miasteczku AGH. 3,5 tys. studentów musi się wyprowadzić

4 tysiące sportowców, trenerów i fizjoterapeutów znajdzie zakwaterowanie w akademikach Akademii Górniczo Hutniczej na czas Igrzysk Europejskich. To wszystko kosztem... studentów. Jak mówią, obecna sytuacja bardzo im się nie podoba. 3 i pół tysiąca osób musi się wyprowadzić, kumulują się kolokwia, sesja została przesunięta w czasie. Natomiast organizatorzy Igrzysk mówią, że Miasteczko AGH to jedyne miejsce w Krakowie gdzie można stworzyć wioskę zawodniczą.

Igrzyska Europejskie: prezes PKOl stawia na kilka dyscyplin

"Liczymy na wspinaczkę sportową, koszykówkę 3x3, lekkoatletykę, strzelectwo i skoki narciarskie" - powiedział PAP Radosław Piesiewicz prezes PKOl odnośnie szans biało-czerwonych na podium podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie.

Sejm/ Na komisji o transmisji i promocji Europejskich Igrzysk Kraków – Małopolska 2023

Ponad 150 godzin relacji ze wszystkich 27 dyscyplin zostanie na żywo pokazanych w TVP w trakcie 12 dni Europejskich Igrzysk Kraków – Małopolska 2023 - zapowiedziała podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki dyrektor Biura Programowego TVP Aneta Woźniak.

Kryta pływalnia w Oświęcimiu gotowa na Igrzyska Europejskie

Zmieniło się otoczenie krytej pływalni w Oświęcimiu. Przybyło nowych miejsc parkingowych, drzew i krzewów, zamontowano nowe oświetlenie uliczne. W rejonie hotelu Olimpijskiego zakończyły się prace realizowane przez miasto, które poprawiły dostępność komunikacyjną do krytej pływalni - umożliwiły dojazd do obiektu od ul. gen. Jarosława Dąbrowskiego. Zmiany są prowadzone z powodu Igrzysk Europejskich, które będą tutaj rozgrywane w pływaniu artystycznym między 21 a 25 czerwca.

Wiemy kto wystąpi na ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Organizatorzy zdradzili też, kto wystąpi na obu uroczystościach. Bilety na otwarcie kosztują od 50 do 120 złotych, a na zamknięcie od 30 do 100 złotych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię