Radio Kraków

Igrzyska Europejskie 2023

Igrzyska Europejskie: niemiecka ekipa skoczków narciarskich bez gwiazd

W Igrzyskach Europejskich w skokach narciarskich w reprezentacji Niemiec zabraknie gwiazd, wystąpią za to młodzi zawodnicy: Constantin Schmid, Philipp Raimund, Luca Roth i Felix Hoffmann - zdecydował trener Stefan Horngacher.

Igrzyska Europejskie: sprawdź zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w Krakowie

Od 21 czerwca do 2 lipca będą trwać Igrzyska Europejskie. W związku z tym w Krakowie będą ograniczenia w ruchu oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Strefa Płatnego Parkowania będzie funkcjonować bez zmian.

Organizatorzy Igrzysk Europejskich przedstawili kolejne gwiazdy, które uświetnią ceremonię otwarcia

Organizatorzy Igrzysk Europejskich zdradzili kolejne szczegóły dotyczące ceremonii otwarcia. Wśród artystów, którzy uświetnią wydarzenie będą zespoły T. Love, Golec uOrkiestra i Zakopower. A także Krzysztof Cugowski. Wcześniej poinformowano o występach między innymi Roxy Węgiel, Tribbsa i ukraińskiego zespołu Kalush.

Igrzyska Europejskie będzie zabezpieczać 1200 policjantów i dwa razy tyle strażaków

1200 policjantów i 2500 strażaków będzie czuwać nad bezpieczeństwem podczas III Igrzysk Europejskich, które 21 czerwca rozpoczną się w Krakowie – zapowiada małopolski Urząd Marszałkowski. W środę w sprawie zabezpieczenia tego wydarzenia odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Igrzyska Europejskie - 50 krajów na świecie z prawami do transmisji

21 czerwca w Krakowie rozpoczną się III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Prawa do transmisji zawodów wykupiły stacje telewizyjne z 50 krajów całego świata, a lista wciąż nie jest zamknięta.

Tarnów jest gotowy na Igrzyska Europejskie

Tarnów jest gotowy na przyjęcie sportowców i kibiców, którzy odwiedzą to miasto w ramach rozpoczynających się już za kilkanaście dni Igrzysk Europejskich 2023. W Tarnowie będzie można zobaczyć między innymi rozgrywki w plażowej piłce nożnej, badmintonie i wspinaczce ściankowej. Jak przekonuje prezydent Tarnowa, przyjęcie takiej grupy sportowców i kibiców to niepowtarzalna okazja do wypromowania miasta.

Wiemy, jak będą wygladać medale Igrzysk Europejskich

Medale są tradycyjne, w kształcie koła. Na każdym z nich znajdują się ptaki – dokładnie trzy. Ma to być nawiązanie do tego, że Igrzyska Europejskie odbywają się po raz trzeci. Nie brakuje na nich wzorów, które kojarzą się bezpośrednio z Małopolską.

Inwestycje drogowe na Igrzyska Europejskie w Tarnowie prawie gotowe

Nie ma obaw, że inwestycje drogowe zaplanowane przed Igrzyskami Europejskimi w Tarnowie nie zostaną wykonane na czas. Wszystkie prace realizowane w Mościach są już zakończone, na miejscu trwa tylko malowanie oznakowania i prace wykończeniowe – mówi dyrektor tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek.

Andrzej Gut-Mostowy: wydatki na inwestycje związane z Igrzyskami Europejskimi zostaną w Małopolsce

900 tys. za wynajem hotelu w Krynicy, ponad 780 tys. za znicz olimpijski czy 23 mln zł za ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich - radni sejmiku, którzy kontrolowali spółkę Igrzyska Europejskie 2023, ujawnili rosnące koszty tej imprezy. Rozmawiamy o tym z Andrzejem Gutem-Mostowym, wiceministrem sportu i turystyki.

Tarnów: na kampusie Akademii Tarnowskiej powstają ścianki wspinaczkowe

W Tarnowie powstają już ścianki wspinaczkowe, które będą areną sportowych zmagań w ramach Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023. To właśnie na kampusie Akademii Tarnowskiej rozegrane zostaną dyscypliny wspinaczkowe. Powstają tam trzy zewnętrzne ścianki.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię