Zadaniem słuchacza biorącego udział w konkursie jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, które zada prowadzący. Odpowiedź należy przesłać za pośrednictwem e-maila na adres: [email protected].
Spośród nadesłanych przez słuchaczy odpowiedzi jury radiowe wybierze maksymalnie 5 najlepszych, a prowadzący w każdym dniu konkursu, przed godz. 9.00, ogłoszą werdykt. Wymienione przez prowadzących program wygrane osoby otrzymają w nagrodę zestawy gadżetów województwa małopolskiego, a o wygranej zostaną poinformowane za pośrednictwem e-maila. Nagrody można odebrać wyłącznie osobiście w siedzibie Radia Kraków (al. Słowackiego 22 w Krakowie) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. 
Przygotowaliśmy dla Was łącznie aż 50 zestawów, a rozdamy po 5 każdego dnia, w którym realizowany jest konkurs. Pierwsza szansa na wygraną już w piątek 26 sierpnia. Kolejne – 9, 16, 23 i 30 września, 7,14,21 i 28 października oraz 18 listopada.
Udział w konkursie oznacza akceptację zasad opisanych powyżej oraz Ramowego regulaminu konkursów organizowanych przez Radio Kraków S.A. (dostępny tutaj: https://www.radiokrakow.pl/regulaminkonkursow).
Nagrody w konkursie ufundował Zarząd Województwa Małopolskiego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Małopolskiego.