Kto zatem tworzy zespół Lor? W grupie znalazły się Jagoda Kudlińska, która odpowiada za wokal, grająca na pianinie Julia Skiba, skrzypaczka Julia Błachuta oraz Paulina Sumera, która pisze zespołowi teksty oraz gra na basie.

Był taki jeden, ale zawłaszczał wizję i robił mansplaining

Zespół Lor czerpie inspiracje z muzyki folkowej oraz artystów takich jak Agnes Obel, Tom Rosenthal, Sóley i Birdy. Nic więc dziwnego, że piosenki Lor są niewinne i melancholijne. Zespół tworzy bardzo subtelną i poetycką muzykę, czego dowodem są albumy „Lowlight”, EP-ka „Sunlight” oraz niedawno wydany cyfrowo album „Panny Młode”, który jest pierwszym albumem w pełni wydanym w języku polskim!

Na Youtube teledyski zespołu mają łącznie 3,2 mln odtworzeń, a na Spotify zespół ma ok. 327 tys. miesięcznych słuchaczy. Lor miały okazję zagrać na takich festiwalach jak Spring Break, Slot Art, Soundrive, Gazeta Co Jest Grane, Europejskie Targi Muzyczne, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, Opener Festival czy Primavera Sound. Ponadto dziewczyny dzieliły scenę z norweską artystką Aurorą czy zespołem Rhye.

Lor w Social mediach:

https://www.instagram.com/lorofficial/

https://www.youtube.com/channel/UCtxdRUfi2QbqDx3tMlojtLQ

https://www.facebook.com/bandlor/

https://www.tiktok.com/@lorfarquaad

Zapraszamy również na towarzyszące koncertom warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbywają się w każdą niedzielę od 16:00 do 18:00. W ramach cotygodniowych warsztatów dzieci poznają kultywowane w Małopolsce przez twórców ludowych rzemiosła. 6 sierpnia bliżej poznamy kamieniarstwo. Podczas warsztatów chcemy przybliżyć dzieciom to stare rzemiosło, z którego słynie Beskid Niski. To jednak twardy orzech do zgryzienia, więc bardzo swobodnie nawiążemy do kamieniarstwa, malując kamienie otoczaki z małopolskich strumyków i posyłając je w podróż wakacyjną. Dla ciekawych sprawdźcie #kamyczki. Liczba miejsc ograniczona, udział w warsztatach można rezerwować pod adresem: [email protected]l.

Letnia scena Radia Kraków” - Lor / 6 sierpnia, godz. 17.00, w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków

Koncert poprowadziła Agnieszka Barańska.

Transmisja koncertu na antenie.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków

Logo Krakow_H_rgb.jpg (78 KB)