Radio Kraków

koronawirus

Rząd przychylił się do rekomendacji ws. trzeciej dawki szczepionki przeciw covid

Szczepienie to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Dlatego rząd przygotowuje proces, który umożliwi szczepienie trzecią dawką wszystkim pełnoletnim osobom w Polsce - poinformowała w środę KPRM.

Adam Niedzielski: przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii

Minister Niedzielski na konferencji prasowej przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy podkreślił, że przez ostatnie dwa dni "mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii". "I wczoraj, i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy, którymi do tej pory dysponowaliśmy" – powiedział szef MZ.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej tylko dla chorych na covid

Od najbliższego poniedziałku szpital w Dąbrowie Tarnowskiej ponownie będzie przeznaczony tylko dla chorych z covid-19. Ma to związek ze wzrostem zachorowań w całym kraju. Szpital od 25 października ma zabezpieczyć prawie 170 łóżek dla chorych z covid, 12 łożek respiratorowych i 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem covid. Trafiać będą tam pacjenci z Małopolski ale i z Europy przyznaje dyrektor lecznicy Łukasz Wegrzyn

5559 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 75 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 5559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób z COVID-19 – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Rok temu 20 października MZ informowało o 9291 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 107 osób.

Kraków: pracownicy szpitala tymczasowego przy Szpitalu Uniwersyteckim wciąż bez dodatku

Kolejny miesiąc bez dodatku covidowego - pracownicy szpitala tymczasowego przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie mają dość nierównego traktowania. Ich macierzysta lecznica od 1 czerwca formalnie nie jest już szpitalem II poziomu zabezpieczenia Covid-19. Tymczasem w dawnym Centrum Urazowym przy ulicy Kopernika nadal leżą pacjenci z ciężkim przebiegiem zakażenia.

Rada Medyczna: osoby pełnoletnie powinny przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje wszystkim osobom pełnoletnim przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19, jednak nie wcześniej niż 6 miesięcy od ukończenia szczepień podstawowych - wynika ze stanowiska Rady Medycznej.

Lidia Stopyra: Czwarta fala zakażeń koronawirusem jest falą osób niezaszczepionych

Czwarta fala zakażeń koronawirusem jest falą osób niezaszczepionych - przekonuje dr Lidia Stopyra, szefowa oddziału chorób infekcyjnych i pediatrii Szpitala im. Żeromskiego. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 4 tysiącach nowych przypadków Sars-Cov-2, co oznacza wzrost o 85% w perspektywie tygodnia. Jak przekonuje Stopyra, to spodziewana dynamika wzrostu. Z dr Lidią Stopyrą rozmawiał Jacek Bańka.

3931 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 64 osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 3931 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 64 osoby z COVID-19 – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Rok temu 19 października MZ informowało o 7482 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 41 osób.

Decyzja ws. szczepień dzieci między 5. a 12. rokiem życia już w listopadzie

Wstępne dane potwierdzają blisko stuprocentową skuteczność szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci między 5. a 12. rokiem życia. Jeśli Europejska Agencja Leków wyda rekomendację, w listopadzie będziemy mogli podjąć decyzję o możliwości szczepień tej grupy - zapowiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

MZ: 1537 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 3 osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 1537 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Zmarły trzy osoby z COVID-19 – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię