Radio Kraków

koronawirus

Słowacja: wjazd bez kwarantanny tylko dla osób w pełni zaszczepionych

Na Słowację bez obowiązkowej kwarantanny mogą wjechać tylko osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19 - poinformował Urząd Zdrowia Publicznego. Przypomnienie zasad związane jest z uznaniem przez Sąd Konstytucyjny, że osoby po pierwszej dawce nie są uważane za w pełni zaszczepione.

MZ: 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nikt nie zmarł z powodu COVID-19

Badania potwierdziły 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nikt nie zmarł z powodu COVID-19 – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

MZ: 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nie zmarł nikt z COVID-19

Badania potwierdziły 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nikt nie zmarł z COVID-19 – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

MZ: 153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły dwie osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły dwie osoby z COVID-19 – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

Michał Dworczyk: zostaną uruchomione dwa duże programy mające na celu zachęcić Polaków do szczepień

Zostaną uruchomione dwa duże programy mające na celu zachęcić Polaków do szczepień; pierwszy to "Rosnąca odporność", który dotyczyć będzie samorządów i drugi dotyczący objazdowych punktów szczepień - poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

153 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarły dwie osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły dwie osoby z COVID-19 – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Dziś kolejna akcja szczepień przy kościołach

Dziś kolejna odsłona weekendowej akcji szczepień w Małopolsce. Mobilne punkty stanęły między innymi przy kościołach - tak, by wierni po wyjściu ze świątyni mogli skorzystać.

Rzecznik KGP: zero tolerancji dla osób blokujących lub atakujących punkty szczepień

Zero tolerancji dla osób blokujących lub atakujących punkty szczepień - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka i zapowiedział bardzo zdecydowaną reakcję policjantów w takich sytuacjach, jak ta, do której doszło w Grodzisku Mazowieckim.

Kończy działalność punkt szczepień powszechnych w tarnowskiej Arenie Jaskółce

Taką decyzję na wniosek władz Tarnowa podjął wojewoda Małopolski. Zdaniem miasta, 14 punktów szczepień w Tarnowie w tym momencie w zupełności wystarczy, a hala powinna wrócić do swej pierwotnej działalności sportowo - kulturalnej. Szczepienia zaplanowane na sierpień w tarnowskiej Arenie Jaskółka zostaną przeniesione do szpitala wojewódzkiego w Tarnowie:

Znika punkt szczepień przy ulicy Kopernika w Krakowie

Jeszcze tylko tydzień będzie funkcjonował punkt szczepień przy ulicy Kopernika w Krakowie. Szpital Uniwersytecki zdecydował się go zamknąć ze względu na spadek zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię